آتش‌سوزی مزارع ایذه عمدی‌است

آتش‌سوزی مزارع ایذه عمدی‌است

 مسوول اداره آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایذه گفت: آتش نشانی ایذه امسال ۱۰۹ مورد حادثه آتش‌سوزی در مزارع و کاه‌وکلش را مهار کرد که ۷۰ درصد آنها عمدی‌ بوده‌است.

به گزارش تابا؛ابراهیم اسماعیل‌وندی اظهار داشت: آتش‌نشانی ایذه با ۲ ایستگاه به مردم خدمت رسانی می کند و در ۲ سال اخیر تلاش شده‌است که سرعت عمل نیروها در مواجهه با حوادث را بیشتر کند.

 

وی افزود: در سه ماهه نخست امسال نیروهای آتش نشانی ۲۴۷ ماموریت انجام دادند که ۱۰۹ مورد آن مربوط به کنترل حریق در زمین‌های کشاورزی و کاه‌وکلش باقیمانده از مزارع بود.

 

مسوول اداره آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایذه ادامه‌داد: رسم غلط آتش زدن باقیمانده مزارع بعد از برداشت محصول علاوه بر خسارت به خاک و محیط زیست برای آتش نشانی نیز مشکل ایجاد می کند.

 

وی با بیان اینکه امکانات آتش‌نشانی بیشتر باید برای حوادث درون شهری مورد استفاده قرار گیرد تصریح کرد: با توجه به گستردگی بخش مرکزی شهرستان ایذه خدمت‌رسانی به تمام مناطق از مرکز شهر بسیار دشوار است چرا که به جز دهستان پیان هیچ‌جای این بخش از خودرو یا ایستگاه آتش‌نشانی بهره‌مند نیست.

 

اسماعیل‌وندی افزود: پیشنهاد ما به دهیاری‌ها و بخشداری این است که چند روستای نزدیک به هم یک خودروی آتش‌نشانی یا تانکر آب‌پاش خریداری کنند تا ضمن تجهیز مناطق مختلف، به سرعت عمل در کنترل آتش سوزی کمک کنند.

 

وی از هلایجان، مرغا، سراک و رمه‌چر به عنوان چهار منطقه حساس شهرستان ایذه که نیاز به امکانات آتش‌نشانی دارند نام برد و تاکید کرد: امیدواریم بخشداری مرکزی و دهیاری‌های تابعه برای مجهز کردن این مناطق به خودرو آتش نشانی اقدام کنند تا در فصل برداشت محصول سال آینده مشکلی برای کشاورزان پیش نیاید.

 

مسوول اداره آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایذه از ۱۶ عملیات مهار آتش در منازل مسکونی در سه‌ماهه نخست امسال سخن گفت و خاطر نشان کرد: هشت ماموریت مربوط به آتش‌ سوزی خودرو ، ۵۶ مورد مهار آتش‌سوزی در زمین‌های خالی، ۲ مورد در محیط اداری و ۲ مورد حادثه آتش سوزی در محوطه‌های تجاری ایذه رخ داده است