آتش سوزی جنگل های منطقه میشداغ دشت آزادگان مهار شد

آتش سوزی جنگل های منطقه میشداغ دشت آزادگان مهار شد

حمید سیلاوی فرماندار دشت آزادگان ؛ آتش سوزی در ۱۰ هکتار از جنگل های منطقه حفاظت شده میشداغ این شهرستان بامداد روز دوشنبه مهار شد.

به گزارش خبرنگار تابا از دشت آزادگان؛ حمید سیلاوی فرماندار و رییس شورای مدیریت بحران شهرستان دشت آزادگان گفت: آتش سوزی در جنگل‌های منطقه حفاظت شده میشداغ از توابع بخش بستان شهرستان دشت آزادگان از ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۳ تیر آغاز ، و پس از اطلاع و بسیج تمامی امکانات ستاد مدیریت بحران شهرستان، کار مهار آن تا ساعت یک بامداد امروز ادامه داشت.

 

وی با بیان اینکه این جنگل شامل درختان دست کاشت کهور است، افزود: دلیل دقیق آتش سوزی هنوز مشخص نیست و احتمالا ، عوامل انسانی (از قبیل خاموش نکردن آتش ) سبب آتش سوزی شده باشد.

 

به گفته وی با توجه به اینکه جنگل میشداغ طبیعت ماسه‌ای دارد، امکان تردد خودروهای آتش نشانی در آن وجود ندارد و این عامل سبب کند شدن عملیات اطفاء حریق شد.

 

رییس شورای مدیریت بحران بیان کرد: علاوه بر محیط بان های پر تلاش محیط زیست، سعی کردیم با همت اعضای مدیریت بحران شهرستان و بویژه بخشداری بستان ، ادارات منابع طبیعی، هلال احمر ، ارتش و آتش نشانی شهرهای بستان ، سوسنگرد، ابوحمیظه ، آتش را در سریعترین وقت ممکن مهار نماییم.

 

فرماندار در شهرستان از مدیران استانی و ستاد مدیریت بحران استان درخواست کرد با توجه به اینکه این منطقه چندین بار تا کنون آتش سوزی در آن اتفاق افتاده ، مرکزی آتش نشانی ویژه ،تاسیس شود تا دیگر در این منطقه حفاظت شده ، شاهد این گونه حوادث نباشیم ، از اهالی شهرستان نیز درخواست همکاری در حفاظت از این منطقه در برابر این گونه حوادث شد.

میشداغ یکی از مناطق کویری منحصر بفرد با وسعت ۶۰ هزار هکتار در غرب خوزستان بین شهرهای بستان و عبدالخان در شهرستان دشت آزادگان (منطقه مرزی فکه) قرار دارد که از سال ۹۰ به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت.خبرنگار/ناصرحکیمی