آخرین وضعیت بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور

آخرین وضعیت بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور

براساس بخشنامه وزارت آموزش و پرورش مدارس کل کشور بجز مناطق پرخطر(در خوزستان شهرهای بهبهان، امیدیه و آغاجری در وضعیت قرمز هستند) از روز شنبه ۱۵ شهریور بصورت حضوری بازگشایی خواهد شد.

 

به گزارش تابا؛ براساس بخشنامه وزارت آموزش و پرورش مدارس کل کشور بجز مناطق پرخطر(در خوزستان شهرهای بهبهان، امیدیه و آغاجری در وضعیت قرمز هستند) از روز شنبه ۱۵ شهریور بصورت حضوری بازگشایی خواهد شد.

 

در این بخشنامه که با امضا مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است، رعایت دستورالعمل های ستاد ملی کرونا، گروه بندی دانش آموزان جهت حضور در مدرسه، شناور کردن ساعات کلاسی و ساعات زنگ تفریح و… تأکید شده است.

 

لازم به ذکر است، امسال زنگ بازگشایی مدارس کل کشور، ۱۵ شهریور توسط ریاست جمهوری نواخته خواهد شد.

 

در خوزستان نیز، امسال زنگ بازگشایی مدارس، ۱۵ شهریور در شهرک طالقانی ماهشهر توسط دکتر شریعتی استاندار خوزستان نواخته خواهد شد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز پیش از این اظهار داشت: ۵۲ هزار کلاس درس، ۶۴ هزار پرسنل و یک میلیون و ۱۱۳ هزار دانش‌آموز در خوزستان آماده آغاز سال تحصیلی جدید هستند.

 

مودت گفت: براساس تمهیدات ما برای بازگشایی مدارس سه سناریو اندیشیده شده بود که اگر شرایط سفید باشد کلاسها به صورت حضوری، در وضعیت زرد به صورت ۵۰ درصد حضوری ۵۰ درصد غیرحضوری و در وضعیت قرمز به صورت کاملا غیرحضوری تشکیل شوند.

 

وی ادامه داد: در مناطق روستایی و عشایری زیر ۵۰ نفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کلاس‌ها کاملا حضوری باید تشکیل گردند.