آخرین وضعیت رهاسازی آب از سدهای دز و کرخه

آخرین وضعیت رهاسازی آب از سدهای دز و کرخه

معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان گفت: در حال حاضر میزان رهاسازی آب از سد دز و کرخه را کاهش داده‌ایم و منتظر شرایط بارشی هستیم که برای امروز و فردا پیش بینی شده است.

به گزارش تابا؛هوشنگ حسونی زاده در خصوص آخرین وضعیت رهاسازی آب از سد دز و کرخه اظهار کرد: در حال حاضر میزان رهاسازی آب از سد دز حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ متر مکعب در ثانیه است در حالی که این میزان رهاسازی پیش از این حدود یک هزار و ۱۰۰ متر مکعب در ثانیه بود.

 

معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: همچنین میزان رهاسازی آب از سد کرخه را به حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ متر مکعب بر ثانیه کاهش داده‌ایم و منتظر بارش‌های پیش بینی شده برای امروز و فردا هستیم و پس از آن در خصوص میزان رهاسازی تصمیم‌گیری می‌کنیم.

 

حسونی زاده با بیان اینکه آنچه که سایت‌های هواشناسی اعلام کرده‌اند، پیش بینی یک بارش بسیار سنگین در بالا دست است، ادامه داد: میزان رها سازی از سدهای دز و کرخه پس از بارش‌های پیش بینی شده به دوام و شدت بارش‌ها بستگی دارد. با توجه به شرایط تحمیلی این بارش‌ها بر روی مخازن می‌توان در خصوص میزان رهاسازی آب تصمیم گیری کرد.

 

وی عنوان کرد: آنچه که تاکنون رهاسازی انجام گرفته است، به منظور ایجاد فضایی در مخازن برای مدیریت آب و کنترل سیلاب‌های احتمالی بوده است.