آرمان، آرمانی برای آینده/ علی‌یار زارعی

آرمان، آرمانی برای آینده/ علی‌یار زارعی

مسابقات تلویزیونی گاه آن‌چنان جنبه‌های سرگرم کننده دارند که بیننده را بی‌توجه به جنبه‌های علمی هنری یا ادبی مجذوب خود می‌سازند. عصرجدید برنامه‌ای که از چندی پیش پخش آن از شبکه‌ی سه سیما شروع شده به دلیل ناهمگونی شرکت کنندگانش نمی‌توانند ویژگی‌های یک مسابقه را داشته باشند اما در حیطه‌ی سرگرمی دارای جاذبه است وجای تقدیر و تمجید دارد.

 

شرکت‌گنندگان در گروه های مختلف در رشته های گوناگون در این برنامه به عرضه‌ی آن چه در چنته دارند می پردازند.

هنر موسیقی یکی از عرصه‌های خودنمایی و بروز استعدادهاست. آرمان امیدی نوجوانی از مسجد سلیمان یکی از کسانی است که در رشته‌ی موسیقی و در گروه خوانندگان پا به عرصه‌ی رقابت‌ها گذاشت. در گام نخستین و گام بعدی خوش درخشید و توجه بسیاری را به سوی خود جلب کرد اگرچه در برنامه‌های بعدی از ادامه‌ی رقابت‌ها بازماند اما همه چیز برای آرمان پایان نیافته خود او بازماندن از راه را شکست ندانست و به ادامه‌ی هنرش تاکید داشت.

 

در سال‌هایی که در این جهان زیسته‌ام شاهد ظهور و درخشش نوجوانان و حتی کودکان بسیاری در رشته‌های مختلف از جمله موسیقی و خوانندگی بوده‌ام که به دلایل مختلف یا به مسیری دیگر کشانده شدند یا کار را رها کردند حفظ نگهبانی و پرورش این استعدادها همت می خواهد و پشتیبانی.

 

آرمان بی‌شک امیدی برای موسیقی به خصوص موسیقی بختیاری است با صدایی نشات گرفته از هوای پاک و دل انگیز کوهساران زاگرس و چشمه ساران زلال و شفافش.

 

او استعدای است به بلوغ نرسیده که باید چون گلی نوشکفته پرورش یابد و به شکوفایی برسد شکوفا شدن او در گرو ممارست و همراهی است اما چه کسانی باید او را همراهی کنند.

 

کلمه‌ی«همه» شامل همه‌ی دست اندرکاران موسیقی می‌شود. شامل هنرمندان می‌شود و شامل همه‌ی مردم می‌شود.

 

آرمان در جایی موسیقی نیاموخته نفسش گرمای تنور نانوایی را دارد جایی که روزانه چندین ساعت از وقتش را برای گذران زندگی آن جا می گذراند این گرما اگر با آموزش موسیقی و با تشویق و تمجید همراهی شود می‌تواند ماندگاری یابد دعوت از او برای اجرای موسیقی درکانون های مختلف هنری و معرفی او مانند صداو سیما، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراکز فرهنگی و هنری اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی استادان موسیقی می‌تواند در شکوفایی‌اش تاثیر گذار باشد آرمان استعداد است باید یاری‌اش کرد.