آزمون سراسری خوشنویسی در هندیجان برگزار شد رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان خبر داد

آزمون سراسری خوشنویسی در هندیجان برگزار شد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هندیجان اظهار کرد: آزمون دی ماه ۹۷ انجمن خوشنویسان همزمان با سراسر کشور در دوره های مقدماتی، متوسط، خوش ، عالی و همچنین دوره های مقدماتی و پیشرفته خط تحریری از هنرجویان این انجمن در شعبه هندیجان گرفته شد.

 

به گزارش تابا، مسعود میرزاپور در حاشیه برگزاری این آزمون افزود: هنر خوشنویس یک هنر تربیتی و انسان ساز است که هنرجویان آن، با توجه به سرمشق هایی که از کتاب های قرآنی، ادبیات، حدیث و اخلاق، مفاهیم عمیق و بلند اخلاقی را در ابتدا درک و لمس کرده و بعد به رشته ی طبع و زیور خط ، می آراید.

 

وی با اشاره به فعالیت چشمگیر انجمن خوشنویسان شعبه هندیجان اظهار کرد: در مدت کوتاهی که از تاسیس آن می گذرد و فعالیت های آموزشی هنری پیوسته در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس هندیجان خوشبختانه روند کیفی فعالیت ها به گونه ای ست که امیدوار هستیم در سال آتی نمایشگاهی گروهی متشکل از هنرمندان و اساتید شاخص خوشنویسی در شهرستان برگزار کرده تا ضمن معرفی چهره های هنری در شهرستان، به پویایی و ترویج اقتصاد هنر نیز نایل گردیم.

 

میرزاپور ضمن ابراز سپاس از مدیر و مدرسان انجمن خوشنویسان هندیجان خاطرنشان کرد: در این آزمون که ۲۰ و ۲۱ دیماه در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد، تعداد بیست نفر در آزمون مبتدی و پیشرفته خط تحریری ، و ۱۴ نفر در مقاطع مقدماتی تا دوره های عالی را آزمون دادند.

 

گفتنی است که پذیرفته شدگان در آزمون های خط تحریری ، به کلاس دوره آموزش خط قلم نی خواهند پیوست. /ناصر حکیمی