آغاز احداث سایت نگهداری از سگ‌های ولگرد شهردار اهواز خبر داد:

آغاز احداث سایت نگهداری از سگ‌های ولگرد

شهردار اهواز در جلسه با تنی چند از مدیران شهرداری از احداث سایت نگهداری از سگ‌های ولگرد در زمینی به مساحت ۷هزار متر مربع خبر داد.

به گزارش تابا، شهردار اهواز با اشاره به مشکل سگ‌های ولگرد در سطح شهر اذعان کرد: زمینی به مساحت ۷ هزار مترمربع برای ایجاد سایت نگهداری از سگ‌های ولگرد در نظر گرفته شده و سازمان پسماند به تازگی احداث این سایت را آغاز کرده است. استانداری خوزستان هم قول داد که به این پروژه کمک کند که این سازمان لازم است پیگیری لازم را انجام دهد.

 

منصور کتانباف به موضوع ورود احشام به فضاهای عمومی اشاره کرد و گفت: این مشکل از جمله یکی از شکایت های شهروندان است. سازمان پارکها هر چه سریعتر با تعامل و مشورت با ارگانهای مربوطه از قبیل فرمانداری، اداره بهداشت، دامپزشکی و محیط زیست و… طرح اجرایی خود را اعلام کند و در عین حال با صاحبان این احشام گفتگو و توجیه لازم صورت گیرد. سازمان پارکها عامل چهارم حفاظت از پارکهاست.

 

این مقام مسئول با اشاره به اقدامات شهرداری در ایام نوروز گفت: فرصت کمی تا فرا رسیدن بهار ۹۸ باقی است و حکم رییس ستاد استقبال از مهر نیز صادر شده است که لازم است کلیه مناطق و سازمانهای مربوطه فعالیت ها و برنامه های خود را طی چند روز آینده اعلام کنند.

 

کتانباف تشریح کرد: بخشی از این فعالیت ها مربوط به بهبود سیما و منظر شهری است. فعالیت هایی همچون نقاشی های دیواری، ساخت المان های حجمی موقت، تعمیرات آبنماها، نورپردازی ها و…باید در دستور کار انجام شود. ضمن آنکه پارک هنر که در آن مجسمه های سمپوزیوم قرار داده شده است، به عنوان یکی از اماکن قابل بازدید برای مهمانان نوروزی و شهروندان اهوازی برای نوروز ۹۸ آماده می شود.

 

وی با بیان اینکه جمع آوری پسماندها در محلات نسبت به قبل بهتر شده است ادامه داد: با این حال در برخی زمین های خالی به خصوص در حاشیه هنوز زباله ریزی مشاهده می شود. سازمان پسماند به عنوان عامل چهارم موظف به گشت روزانه و همچنین بررسی وضعیت مخازن زباله ای است که به پیمانکاران تحویل داده شده است و پیگیری لازم برای تنظیف و شستشوی این مخازن انجام شود. ضمن آنکه سازمان خدمات موتوری با همکاری مناطق هشتگانه اقدام به جمع آوری نخاله های باقیمانده کند.

 

کتانباف با ابراز نگرانی از معضل تخریب اموال عمومی در سطح شهر گفت: متاسفانه تخریب اموال عمومی در شهر جریان دارد و تابلوهای راهنمای مسیر در معابر اصلی، نرده های سواحل که قبلا با هزینه های گزاف آماده شده بودند، سرقت می شوند. به نام هرس، درختان و فضای سبز را تخریب می کنند.

 

شهردار اهواز با تاکید بر اهمیت رسیدگی به سواحل کارون گفت: در همه ایام به ویژه نوروز پارکهای ساحلی بیشترین بازدید کننده را دارند، متاسفانه معضلاتی از قبیل قلیان فروش ها و… آرامش و آسایش را از خانواده هایی که برای استراحت به پارکها می آیند، گرفته اند. بزودی جلساتی با حضور دادستانی، نیروی انتظامی و فرمانداری برای پاکسازی سواحل کارون تشکیل می دهیم.

 

وی دستور داد: سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی هم برنامه های خود را در زمینه اهوازگردی، جشن ها، برنامه های مفرح و ورزشی و تفریحی و… را ویژه این ایام سریعتر اعلام کند.

 

کتانباف خطاب به مدیران حوزه حمل و نقل گفت: سازمان پایانه ها اقدامات لازم برای بهسازی پایانه های چهارگانه انجام دهد. ایجاد فضای مطلوب برای مسافرین نوروزی، بهترین خوش آمدگویی برای ایشان است. سازمان اتوبوسرانی باید هر چه سریعتر اتوبوس های در حال تعمیر را وارد ناوگان کند. بهسازی ایستگاهها، رعایت نظم در حرکت اتوبوس ها با رعایت فواصل کافی انجام شود و سازمان تاکسیرانی نیز ساماندهی نظم بخشی به مسافربرها و تاکسی ها را در دستور کار قرار دهد.