آغاز بهره برداری از مرکز کنترل ترافیک غرب شهرداری اهواز با همت شهرداری و شورای شهر اهواز رخ داد؛

آغاز بهره برداری از مرکز کنترل ترافیک غرب شهرداری اهواز

ساختمان مرکز کنترل ترافیک غرب شهرداری اهواز با زیربنای ۴۰۰ متر مربع شامل سالن مانیتورینگ، اتاق سرور و سایت اداری راه اندازی شد.

 

 

به گزارش خبرنگار تابا، شامگاه چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه، مرکز کنترل ترافیک غرب شهرداری اهواز با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، موسی شاعری شهردار اهواز و دیگر مسئولین شهری گشایش یافت.

 

غلامرضا شریعتی در این آیین اظهار کرد: این مرکز کنترل ترافیک با همت شورای شهر و شهرداری اهواز راه اندازی شد که اقدام موثری در جهت بهبود حمل و نقل شهری و ترافیک اهواز خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه این مرکز یکی از لوازم کار کلان شهر اهواز است، افزود: تا کنون شرایط کنترل ترافیک مناسب شهر اهواز نبوده و با راه اندازی این‌ مرکز امیدواریم مدیریت برای مباحث شهری و کارهای عمرانی و مسایل شهری بهتر و هوشمندانه تر باشد.

 

استاندار خوزستان تصریح کرد: امیدواریم کارهای زیر ساختی بهتر و موثر تری برای پیش برد امور و توسعه شهر خصوصا در حوزه حمل و نقل انجام شود.

 

در ادامه، موسی شاعری نیز اظهار کرد: مرکز کنترل ترافیکی که پیش از افتتاح این مرکز وجود داشت، به لحاظ ایمنی، ساختار و امکانات مناسب نبود.

 

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم دو مرکز یکی در شرق و دیگری در غرب اهواز برای کنترل ترافیک داشته باشیم، عنوان کرد: باید به سمت توسعه زیر ساخت ها و هوشمند سازی مدیریت حمل و نقل گام‌ برداریم.

 

شهردار اهواز، افزایش دوربین ها، گسترش شبکه فیبر نوری را از دیگر اقدامات آتی شهرداری اهواز خواند و تاکید کرد: موضوع حمل و نقل به عنوان یکی از موضوعات مهم در زیست شهری در اولویت شهرداری قرار دارد و همه این اقدامات در جهت بهبود عبور مرور، کاهش و روان سازی ترافیک و سهولت رفت و آمد مردم است.

 

۲۳ بهمن ماه ۹۸