آغاز فرآیند سنجش سلامت نوآموزان خوزستانی از ۲۱ تیرماه

آغاز فرآیند سنجش سلامت نوآموزان خوزستانی از ۲۱ تیرماه

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به آغاز فرآیند سنجش سلامت از ۲۱ تیرماه اظهار کرد: بالغ بر ۷۴ هزار نوآموز بدو ورود به پایه اول دبستان امسال در فرآیند سنجش سلامت شرکت خواهند کرد.

به گزارش تابا؛ کوروش مودت اظهار کرد: فرآیند سنجش سلامت امسال با اولویت نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان انجام خواهد شد در این راستا سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی در بازه زمانی مهر تا آبان صورت خواهد گرفت.

 

وی در ادامه با اشاره به سنجش سلامت ۷۴ هزار نوآموز بدو ورود به پایه اول دبستان در خوزستان، خاطرنشان کرد: ۷۰ پایگاه سنجش سلامت از ۲۱ تیرماه پذیرای نوآموزان پایه اول دبستان هستند و با رعایت کامل همه شیوه نامه بهداشتی فرآیند سنجش سلامت نوآموزان را تکمیل خواهند کرد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: ضدعفونی پایگاه سنجش سلامت، ضروری کردن استفاده از ماسک در زمان مراجعه به پایگاه و نوبت دهی با هدف کاهش ازدحام از جمله مهمترین راهکارهای بهداشتی برای حفظ سلامت نوآموزان است.

 

مودت در ادامه با اشاره به مدارک مورد نیاز در زمان مراجعه به پایگاه سلامت، توضیح داد: همراه داشتن پرینت نوبت حضور، اصل شناسنامه دانش آموز و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل‌شده، یک قطعه عکس ۳ در ۴ و پرداخت مبلغ ۴۰۰ هزار ریال از جمله مواردی است که والدین در هنگام مراجعه به پایگاه سلامت می بایست به آن توجه داشته باشند.

 

وی در پایان گفت: همه مقدمات لازم برای اجرای کامل طرح سنجش سلامت در استان خوزستان مهیا شده است و خانواده ها می توانند بدون نگرانی و در بازه زمانی تعیین شده با مراجعه به نزدیکترین پایگاه سلامت محل زندگی خود، فرآیند سنجش سلامت فرزند خود را تکمیل کنند.