آغاز پویش ملی غرق نشویم در خوزستان

آغاز پویش ملی غرق نشویم در خوزستان

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خوزستان از آغاز به کار پویش ملی غرق نشویم خبر داد.

به گزارش تابا،فرهاد مکوندی اظهار کرد: به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خوزستان و با همکاری و هدایت اداره‌کل آموزش همگانی معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر ایران، پویشی به نام غرق نشویم طراحی شده و آغاز به کار کرده است.

 

وی افزود: این پویش از بخش‌های مختلف از جمله آموزش‌های ایستگاهی، تبلیغات محیطی، جشنواره‌های محلی و استانی و فعالیت‌های رسانه‌ای تشکیل شده و در تابستان امسال اجرایی می‌شود.

 

مکوندی گفت: در کنار این بخش‌ها، ربات تلگرامی برای ساخت پوستر حمایت از کمپین نیز به این آدرس https://t.me/Ghargh_Nashavim_bot ساخته شده است.

 

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: یک صفحه اختصاصی نیز در سایت آموزش‌ همگانی جمعیت هلال احمر برای این پویش ساخته شده و اطلاعات جامعی درباره کمپین، غرق‌شدگی و توابع آن، نکات کلیدی و تذکرات عمومی برای پیشگیری از غرق‌شدگی، هشدارهای مورد نیاز در استخر، رودخانه، دریا، ساحل و مناطق تفریحی و کمک‌های اولیه در هنگام مواجهه با غریق درج شده است.

 

وی تصریح کرد: از ابتدای تیرماه نیز یک دوره آنلاین مرتبط با پیشگیری از غرق‌شدگی و راه‌های مواجهه با آن به همراه تذکرات و هشدارهای مورد نیاز و کمک‌های اولیه برای امدادگران و دیگر افراد طراحی شده و پس از آزمون، به افراد پذیرفته شده گواهینامه اعطا می‌شود.