آقای نمکی حالا جمع ش کن! / شهرام گراوندی

آقای نمکی حالا جمع ش کن! / شهرام گراوندی

اتفاقی در روستای لردگان چارمحال بختیاری رخ داده است که نه فقط اهالی روستا از این مساله آسیب و لطمه ی شدید روحی و جسمی خورده اند که قلب تمام مردم ایران از این واقعه رنجیده خاطر و زخمی است.

آمار ضد و نقیض و اخبار ضد و نقیض از سوی وزارت بهداشت در خصوص آمار مبتلایان به ویروس ایدز و طریقه ی ابتلای اهالی منتشر شده است که پاسخ کافی برای افکار عمومی به حساب نمی آید. یک بار از ابتلای تنها ۹ نفر ، یک بار دیگر از ابتلای ۲۷ نفر سخن می رانند.

 

کلیپ های منتشر شده و افرادی که در خصوص همین واقعه در منطقه حضور دارند و به برکت فضای مجازی بدون واسطه از این واقعیت تلخ و غیرقابل کتمان سخن می گویند، از ابتلای بیش از ۲۳۰ نفر از اهالی این روستا گفته اند.

 

واکنش اولیه ی نمکی وزیر بهداشت بسیار زشت و غیرقابل باور است. بیانیه ی وزارت بهداشت نیز در ادامه ی سخن ناشیانه و ناپخته و نسنجیده ی وزیر دال بر این نکته ی مضحک و توهین آمیز است که به دلیل روابط پنهان! که نمی شود به ابعاد آن ورود کرد! این اتفاق رخ داده است.

 

این در حالی است که تمامی نقل قول ها مبین استفاده از سرنگ آلوده توسط بهیار روستا برای جمع کثیری از اهالی است.

 

بدیهی است که اگر یک پدر خانواده از طریق سرنگ آلوده مبتلا شود، همسر وی و در نهایت فرزندان وی نیز مبتلا می شوند. و یا همه ی دیگر کسانی که به بهانه ی تست قند خون! در معرض این جنون و رفتار شیطانی بهیار یاد شده قرار گرفته اند، طبیعی است که به ایدز مبتلا شوند.

 

گفتن و پرداختن به موضوعی مانند روابط نابهنجار نه تنها پوشش مناسبی برای ضعف وزارت بهداشت و کم کاری و کاهلی وزارت بهداشت که حتا یک دختر وزیر ( نعمت زاده ) سر تا پای وزارت بهداشت را به گند کشیده و با فساد فراگیر در خصوص قاچاق دارو ، این روزها چالش بزرگ این وزارتخانه است و این وزارتخانه حالا حالاها باید زمان ببرد تا از این گنداب نجات پیدا کند، بدترین حرف مفتی بود که از دهان یک وزیر دولت روحانی می توانست خارج شود و باعث رنجش و طغیان اهالی یک روستای مظلوم و محروم را ممکن کند.

 

خبرهای خوبی از منطقه لردگان به گوش نمی رسد. گویا کاسه ی صبر اهالی لبریز شده و امروز به اداره بهداشت و فرمانداری و دفتر امام جمعه ی روستا هم یورش برده اند.

 

دشمن همیشه کمین کرده ی نظام مقدس جمهوری اسلامی هم که مترصد همین فرصت هاست و از زمان اولین خبرها در این خصوص ، شروع به هجمه و تبلیغات وسیع در این رابطه کرده است.

 

بی کفایتی نمایندگان مجلس و وزارت بهداشت و دولت در این رابطه اظهرمن الشمس است.

 

کاش جناب رییسی و یا شخص مقام معظم رهبری به این واقعه ورود کنند. مردم مظلوم یک روستای ایرانی در بدترین شرایط روانی و جسمی به سر می برند و فریادرسی ندارند.

 

گویا از رسانه های کشور هم فقط از روزنامه همدلی یک سرویس خبری به منطقه اعزام شده است که دست شان درد نکند.

 

با ورود به موقع و پذیرش مسوولیت و رفتار سنجیده و پاسخگویی مناسب و متناسب ، بهانه را از دشمنان این ملک و دیار بگیریم.

 

شهرام گراوندی. مدیرمسوول پیوند ایرانیان