آماده سازی پایانه های مرزی شلمچه و چذابه تا پیش از راهپیمایی اربعین حسینی مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي خوزستان تأكيد كرد:

آماده سازی پایانه های مرزی شلمچه و چذابه تا پیش از راهپیمایی اربعین حسینی

​مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي خوزستان گفت: پايانه هاي مرزي شلمچه و چذابه تا پیش از راهپیمایی اربعین حسینی به طور كامل آماده سازي خواهند شد.

 

به گزارش تابا، غلامعباس بهرامي نيا در جلسه کمیته ساماندهی پایانه های مرزی شلمچه و چذابه كه در محل سالن جلسات اداره كل برگزار شد، اظهار كرد: يكي از وظايف مهم اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان، فراهم كردن برگزاري هرچه بهتر حركت عظيم اربعين حسيني به عنوان كاركرد استاني، ملي و حتي فرا ملي است.

 

وي با تأكيد بر اينكه شرايط و خدمات لازم در دو پايانه مرزي شلمچه و چذابه بايد فراهم شوند، افزود: برگزاري جلسات متعدد در خصوص بحث اربعين حسيني در وزارت راه و شهرسازي، استانداري خوزستان و اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان بيانگر اهميت موضوع است و ما نیز بايد شرايط را به گونه اي پيش ببريم كه اين مراسم به نحو احسن برگزار شود.

 

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي خوزستان با تأكيد بر لزوم توجه به ايمني راه هاي منتهي به پايانه هاي مرزي شلمچه و چذابه، اذعان كرد: تا پیش از راهپیمایی اربعین حسینی پایانه های مرزی شلمچه و چذابه آماده سازی خواهند شد.

 

وی با اشاره به لزوم انجام جمله خط كشي، تعميرات گاردريل ها، پاكسازي حريم راه ها، جانمايي نيوجرسي، لكه گيري و نصب تابلوها و علائم مورد نياز پیش از اربعین حسینی در مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی شلمچه و چذابه تأكيد كرد: شرايط در مسيرهاي منتهي به اين پايانه ها بايد به گونه اي باشد كه مردم در ترددها خود نه تنها خرابي هاي ناشي از سيل را مشاهده نكنند، بلكه احساس كنند شرايط نسبت به سال هاي گذشته بهبود يافته است.

 

وي در خصوص تكميل محوطه پايانه هاي مرزي شلمچه و چذابه گفت: شرايط انجام كار از سوي پيمانكار در پايانه مرزي چذابه پيشرفت خوبي را نشان مي دهد اما در مرز شلمچه با توجه به مدت زمان محدود باقي مانده تا اربعين حسيني، كارها بايد اولويت بندي شوند و بحث ايجاد سايبان و گيت هاي ورودي و خروجي در اولويت قرار گرفته و ديگر اقدامات در كنار اين اولويت ها پيگيري و به اتمام برسند.

 

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي خوزستان لوزم توجه و اهميت بخشي به بحث سرمايشي و جانمايي آب سردكن در هر دو پايانه مرزي به دليل گرماي هوا را مورد اشاره قرار داد.​