آمادگی شرکت توسعه نیشکر برای بازسازی کارخانه تصفیه شکر اهواز

آمادگی شرکت توسعه نیشکر برای بازسازی کارخانه تصفیه شکر اهواز

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از آمادگی این شرکت برای بازسازی و راه‌اندازی کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز خبرداد.

به گزارش تابا؛عبدعلی ناصری در حاشیه بازدید نمایندگان شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا (وابسته به بانک ملی) از کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز اظهار کرد: شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با توجه به تجربه و ظرفیت‌های موجود، برای بازسازی و راه‌اندازی دوباره کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز آمادگی و توان لازم را دارد و همچنین می‌تواند چغندرقند این کارخانه را نیز تامین کند.

 

وی با اشاره به تعطیلی ۱۲ ساله کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز، افزود: این کارخانه با داشتن خط تولید شکر از چغندر و همچنین پتانسیل تصفیه شکر، در حال حاضر تعطیل و تولید آن متوقف شده است.

 

ناصری تصریح کرد: بنا به جلسات تشکیل شده در استانداری خوزستان، نمایندگان شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا از شرکت‌های وابسته به بانک ملی، جهت ارزیابی وضعیت کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز از این کارخانه بازدید کردند و در عین حال با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی نیز آشنا شدند.

 

وی با اشاره به تاکید وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر کشت چغندرقند، عنوان کرد: در صورت راه‌اندازی کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز ظرفیت لازم برای کشت چغندرقند در اراضی آیشی در واحدهای هفتگانه توسعه نیشکر وجود دارد و می‌توان جهت بهبود وضعیت خاک و در قالب تناوب زراعی، چغندرقند کشت کرد و ماده اولیه این کارخانه را تامین کرد.

 

ناصری اظهار کرد: کشت چغندر در زمین‌های آیشی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به لحاظ تامین مواد اولیه و همچنین به دلیل بهبود ساختمان فیزیکی خاک و تامین مواد مغذی خاک، پس از چندین دوره کشت و بهره‌برداری از نیشکر، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با اشاره به ظرفیت‌های کارخانه تصفیه شکر اهواز، گفت: در صورت راه‌اندازی، این کارخانه پتانسیل تولید بیش از ۵۰۰ تن شکر در روز را دارد و ظرفیت مناسبی را برای افزایش تولید شکر در استان ایجاد خواهد کرد.