آمار ابتلا به ویروس کرونا در شهر گتوند تاکنون صفر است

آمار ابتلا به ویروس کرونا در شهر گتوند تاکنون صفر است

رئیس شورای اسلامی شهر گتوند گفت: تاکنون هیچ مورد مثبتی از بیماری کووید۱۹ در شهر گتوند یافت نشده و ۴ مورد ابتلای اعلام شده برای شهرستان گتوند مربوط به حومه است.

 

به گزارش تابا؛حمید سرداری گفت: آمار شهر گتوند در حالی در حالت مطلوب و پایدار قرار گرفته که در شهرستانهای مجاور نظیر شوشتر و دزفول که مراودات بسیار با این شهرستان دارند وضعیت قرمز اعلام شده است.

 

ایشان افزود: از اوایل اسفندماه و بلافاصله پس از اولین اعلام شورای سلامت مبنی بر شیوع ویروس کرونا در کشور ضدعفونی کردن اماکن عمومی شهر در دستور کار شهرداری گتوند قرار گرفت.

 

سرداری ادامه داد: کمیته‌ای در شهرداری در این خصوص تشکیل و کار گندزدایی اماکن با همکاری ناحیه مقاومت بسیج آغاز و بصورت مستمر انجام می شود.

 

ایشان آموزش پرسنل جهت مقابله با ویروس کرونا، ارسال پیامهای آموزشی از طریق روابط عمومی شهرداری، ضد عفونی وسایل بازی‌ و ورزشی، عابربانکها، ادارات، بانکها و…، توزیع ماسک و دستکش در اماکن عمومی به ویژه جایگاههای سوخت، نصب بنر و توزیع بروشورهای آموزشی، استقرار اکیپ هایی در مرکز شهر جهت ضدعفونی دست عابران و همکاری با دیگر دستگاهها جهت انسداد بازار و ورودی های شهر را از دیگر اقدامات شهرداری گتوند عنوان کرد و گفت: شیوه ضدعفونی به دو روش دستی و ماشینی بی‌وقفه، بدون تعطیلی و شبانه روزی در حال انجام می باشد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر گتوند ضمن تشکر از همه مسئولین شهرستان، نهادها و دستگاههای مربوطه گفت: با حسن مدیریت فرماندار محترم عزم جدی و مثال زدنی بین تمام مجموعه ها شکل گرفته و همه دست اندرکاران با دلسوزی و تلاش بی وقفه در کنترل این بیماری گام برمی دارند که جای شکرگزاری و تقدیر فراوان دارد.

 

وی در پایان گفت: امیدوارم با همکاری شهروندان محترم و ادامه روند همدلی مسوولین شهرستان هر چه سریعتر این بیماری مهلک ریشه کن شده و آمار ابتلا در شهر گتوند همچنان صفر باقی بماند.