آموزش و پرورش محور اصلی توسعه در استان است استاندار خوزستان در آیین افتتاح همزمان ۲۵۴ پروژه آموزشی : 

آموزش و پرورش محور اصلی توسعه در استان است

شریعتی استاندار خوزستان در آیین افتتاح همزمان ۲۵۴ پروژه آموزشی در استان خوزستان گفت : در طول چند سال گذشته آموزش و پرورش به عنوان یکی از محور های اصلی در توسعه استان در نظر گرفته شد.

 

به گزارش تابا؛غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان صبح امروز پنجشنبه ۱۱ مهر ماه ۹۸ در آیین افتتاح و بهره برداری همزمان از ۲۵۴ پروژه آموزشی که با حضور وزیر آموزش و پرورش به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ، با اشاره به اینکه بیش از ۸۶۰ کلاس درس امروز به بهره برداری خواهد رسید ، گفت: در طول چند سال گذشته با قرار دادن آموزش و پرورش به عنوان یکی از محور های اصلی در توسعه استان ، توانستیم کمبود های اساسی آموزش و پرورش را در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری برطرف کنیم .

 

وی با بیان اینکه سالانه تعداد کلاس های بیشتری در استان خوزستان مورد افتتاح و بهره برداری قرار می گیرد ، افزود : در سال ۹۷ ، ۵۲۰ کلاس درس ، در سال ۹۶ ، ۳۱۵ کلاس درس و در سال ۹۵ ، ۲۱۷ کلاس درس در استان خوزستان افتتاح شد .

 

استاندار خوزستان ، اعتبار نوسازی مدارس خوزستان در سال ۹۵ را ۷۵ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد : در سال ۹۶ این اعتبار به ۱۲۵ میلیارد تومان و در سال ۹۷ به ۱۷۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد .

 

شریعتی با عنوان اینکه با افتتاح این پروژه ها ، بخش عمده ای از مدارس کانکسی برچیده خواهند شد ، عنوان کرد : برچیدن همه ی مدارس کانکسی در سطح استان را به عنوان یکی از اولویت های اصلی دنبال خواهیم کرد .

 

وی در عین حال توجه به دانش آموزان بازمانده از تحصیل را از دیگر برنامه های اصلی آموزش و پرورش استان توصیف و تصریح کرد : در دوسال گذشته ۱۱۰۰ دانش آموز و در سال گذشته ۲۳۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل به کلاس درس بازگردانده شدند .

 

شریعتی گفت: کلاس های کنکور رایگان را به عنوان یکی از راهبردهای اصلی جهت ارتقای جایگاه کنکور استان در سطح کشور در نظر گرفتیم و نتایج بسیار خوبی در سالهای اخیر حاصل شد.

 

وی افزود: سهم خوزستان در کنکور سراسری و رتبه های برتر آن به ویژه رتبه های زیر هزار همه ساله در حال افزایش است.

 

استاندار خوزستان با اشاره به وقع سیلاب اخیر در استان گفت: به همت مردم استان خوزستان و دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح این سیلاب کنترل و به سیل همدلی و مهربانی تبدی شد.