آیت الله اراکی: باید به شرایط قبل از برجام بازگردیم خبرگزاری مهر

آیت الله اراکی: باید به شرایط قبل از برجام بازگردیم

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: شرایط ما شرایط صلح اقتصادی نیست. دشمن به قرارداد خود پایبند نبود. مسئولین ما باید در برابر خدعه دشمنان ایستادگی کنند. آیت الله اراکی تصریح کرد: اگر دشمن حاضر نشد به وعده های خود عمل کند، ما هم باید به شرایط پیش از برجام بازگردیم.

 

به گزارش تابا؛ آیت الله محسن اراکی رییس مجمع تقریب مذاهب اسلامی و عضو مجلس خبرگان رهبری، صبح امروز شنبه در همایش بزرگداشت سالگرد ۹ دی در مصلی تهران اظهار کرد: اگر در صفین، دوران امام مجتبی (ع) و کربلای حسین، حسین (ع) تنها ماند و حسن، سردار تنها شد و علی (ع) فریاد “أین عمار” سر داد، ملت ایران در جمع علویان و حسینیان و ایرانیان که چهل سال است با خون و جهاد و فداکاری و تقدیم بهترین ها مقاومت کرده، در خط یاری رسول الله (ص) و علی ابن ابی طالب (ع) آنچنان پایدار و ثابت قدم خواهد ماند که ابوسفیان های زمان را سرنگون کند.

 

وی افزود: ما فرزندان ایثار و مقاومت هستیم. دشمن بداند که توطئه های او در اراده ملت خللی ایجاد نمی کند. ما دست فتنه و توطئه را خوانده ایم؛ ما سابقه چند صدساله ایستادگی و پایداری داریم، ما در برابر طاغوت، شاه و آمریکا ایستادیم و تا زمانی که این ها را از ملت ایران مایوس نکنیم، دست از مقاومت برنمی داریم.

 

آیت الله اراکی تصریح کرد: ما هزار و چهار صد سال است که در محاصره اقتصادی هستیم، آمریکا، شیعیان علی (ع) و مومنین به رسول الله (ص) را نمی شناسد، چون نمی شناسد به گمان خود عزم به ایجاد خلل در اراده ما دارد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ما آب دیده هستیم، ما اجازه نمی دهیم که حسین، بار دیگر در کربلا تنها بماند. ما اجازه نمی دهیم که حسین زیر سم اسبان دشمنان پایمال شود. اجازه نمی دهیم که ارزش ها مورد استهزاء دشمن قرار بگیرد. ما فضای مجازی را اصلاح خواهیم کرد.

 

وی تاکید کرد: دشمن بداند که نمی تواند در صفوف به هم پیوسته ملت ایران خلل ایجاد کند. همه کسانی که پای انقلاب ایستادند امروز همچنان پایدارند و شکست نخواهند خورد.

 

دشمن به عهد و پیمانش پایبند نیست؛ باید به شرایط قبل از برجام بازگردیم

 

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: شرایط ما شرایط صلح اقتصادی نیست. دشمن به قرارداد خود پایبند نبود. مسئولین ما باید در برابر خدعه دشمنان ایستادگی کنند. اگر دیدید که دشمن به وعده های خود پایبند نیست، شما هم مانند دشمن عکس العمل مناسب نشان دهید.

 

وی گفت: دشمن در برجام به وعده های خود پایبند نبود. امروز فرصتی است که ما به دوران قبل از برجام بازگردیم. مسئولین محترم باید به کسانی که می خواهند محاصره اقتصادی را بر ما بیشتر کنند، مشت آهنین بزنند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: انتظار داریم که مسئولین محترم دولت با موضعی محکم و شجاعانه، دشمن را از تحمیل خواسته های خود بر ما مایوس کند. این اراده را در مسئولین خود می بینیم. مسئولین ما متدین و انقلابی هستند. اگر مسئولین در برابر آمریکا بایستند، ملت از آن ها حمایت خواهد کرد. ما خدا را داریم؛ از چه می ترسیم.

 

آیت الله اراکی تصریح کرد: اگر دشمن حاضر نشد به وعده های خود عمل کند، ما هم باید به شرایط پیش از برجام بازگردیم.