آیین تحویل ۱۱۰ واحد مسکونی به سیل زدگان منطقه عین دو اهواز برگزار شد

آیین تحویل ۱۱۰ واحد مسکونی به سیل زدگان منطقه عین دو اهواز برگزار شد

شنبه شب آیین تحویل ۱۱۰ واحد مسکونی به سیل زدگان منطقه عین دو اهواز با حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان و تولیت حوزه علمیه بقیته ا..(عج) برگزار شد.

 

به گزارش تابا؛حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان در این مراسم بیان کرد: منطقه عین ۲ اهواز نخستین نقطه‌ای بود که انتخاب ، و مشکلات مردم را مورد بررسی قرار دادیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد ادامه داد: رسیدگی به مناطق کم برخوردار و محروم اولویت نظام مقدس اسلامی است.

 

وی بیان کرد: تاکنون گمان داشتیم که محروم تر از مناطق خرمشهر در خوزستان هیچ منطقه ای نیست اما در مرکز خوزستان مناطقی نظیر ملاشیه و عین ۲ را مشاهده کردیم که به مراتب ضریب محرومیت بیشتری دارند .

 

وی گفت: در بازدید از مناطق مختلف استان که ضریب محرومیت بالایی دارند برخی ها بر این باور بودند که در مناطقی که مردم عرب ساکن هستند محرومیت بیشتر است اما این برداشت صحیح نیست چرا که در برخی مناطق استان به ویژه منطقه بختیاری و لر نشین برخی از مردم در دل کوه زندگی هم می کنند.

 

وی گفت: در منطقه آخر آسفالت اهواز آب شرب هیچ تفاوتی با آب فاضلاب ندارد و از آنجا که خود ساکن این منطقه هستم می توانم درد مردم را لمس کنم.

 

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: هفته گذشته از دفتر رهبر معظم انقلاب تماس گرفتند و گفتند که ایشان دستور داده‌اند که منابع مالی فاضلاب بررسی شود؛ رییس جمهوری نیز چند روز پیش به رییس سازمان برنامه و بودجه دستور دادند که منابع مالی آب و فاضلاب اهواز را تامین کنند.

 

وی ادامه داد: مسئولان از نظر مالی دستشان بسته است و به همین دلیل باید به دنبال منابع مالی می رفتیم و این وعده را می‌دهیم که پیگیر مشکلات منطقه عین دو باشیم.

 

وی ادامه داد: منابع غنی زیرزمینی و رو زمینی زیادی در استان و کشور داریم و باید آنها را مدیریت و تحولی در خوزستان ایجاد کنیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین سعید دسمی تولیت حوزه علمیه بقیه ا…(عج)  نیز در این مراسم بیان کرد: سیل خوزستان خسارت‌ زیادی را به برخی مناطق به ویژه منطقه عین دو اهواز وارد کرد اما حضور گروه‌های جهادی ، بسیج و طلاب از شهرهای مختلف و به ویژه نیروهای قرارگاه حضرت بقیه ا…(عج) در این منطقه خدمات شایانی را برای مردم به همراه داشت.

 

وی ادامه داد: منطقه عین ۲ مشکلات زیرساختی و اساسی و روبنایی دارد که مهمترین معضل این منطقه، مساله آب است که مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.

 

حجت الاسلام دسمی افزود: امید است بتوانیم همواره در این منطقه خدمت رسانی کرده و مشکلات و دغدغه‌های مردم را به حداقل برسانیم.

 

وی گفت: تفاهمنامه ای برای بازسازی و تعمیر ۲۸۰ منزل مسکونی مردم مناطق سیل زده را امضا کردیم که اکنون ۱۱۰ واحد مسکونی آماده تحویل شده است.

 

تولیت حوزه علمیه بقیه ا…(عج) افزود: در مدت ۵۵ روز موفق شدیم ۱۱۰ منزل مسکونی خسارت‌ دیده را تعمیر و بازسازی، و به اهالی منطقه تحویل دهیم و امید است بتوانیم با کیفیت بیشتر سایر منازل آسیب دیده را نیز به سرانجام برسانیم.

 

وی بیان کرد: در کنار سپاه پاسداران مجموعه های مختلفی نیز نظیر مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران در زمینه تعمیر و بازسازی منازل خسارت‌دیده مشارکت خوبی داشتند که شایسته تقدیر است.‌

 

حجت الاسلام دسمی گفت: نماینده ولی فقیه در خوزستان و همچنین فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان در این زمینه همکاری خوبی با ما داشتند که جای تقدیر دارد.