اتاق مشترک ایران و قطر در اهواز گشایش می یابد

اتاق مشترک ایران و قطر در اهواز گشایش می یابد

رییس اتاق مشترک ایران و قطر گفت: اتاق مشترک ایران و قطر در اهواز گشایش و عضو گیری به زودی آغاز می شود.

 

به گزارش تابا؛عدنان موسی پور در بیست و دومین همایش روز ملی صادرات در اهواز در سرسرای اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد:از صادر کنندگان تقاضا می شود با عضو شدن در این اتاق و با همکاری و مشارکت به روند صادرات به کشور قطر کمک کنند.

 

هم اکنون دفتر اتاق مشترک ایران و قطر در تهران فعال است.

 

وی همچنین گفت: ایران در تجارت با کشور قطر به ترکیه باخت و موفق نشد که بازار قطر را در دست بگیرد.

 

موسی پور افزود:زمانی که ایران به مرز صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری در قطر رسید ترکیه سالانه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار صادرات به قطر انجام داد و پاکستان نیز موفق شده میزان صادرات خود به ترکیه را به مرز ۱٫۵ میلیارد دلار برساند.

 

وی با بیان اینکه کشور قطر در حال قدرتمند شدن در بخش اقتصادی است و تحریم های عربستان بر این کشور تاثیری نداشته ادامه داد: قطر با انعقاد تفاهم نامه با کشورهای قدرتمند اقتصادی دنیا در بخش تولید تا پنج سال آینده به یک سطح قدرتمندی از اقتصاد می رسد.

 

موسی پور همچنین استفاده از طرح پیمان سپاری ارزی ( برگشت پول صادرات کالا به کشور) را راه حل مناسبی در کمک به صادرکنندگان ندانست و آن را عامل افزایش بیکاری بیان کرد.

 

رییس اتاق مشترک ایران و قطر بیان کرد: خوزستان سومین استان صادر کننده کشور است و با مشکلات ملی برای انجام صادرات روبه رو است.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان نیز در این همایش گفت: امروز کشور عراق یک بازار بکر برای صادرات است اما مرزهای خوزستان با مشکلاتی برای صادرات روبه رو است و باید نگاه ملی به این مشکلات شود.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: اگر مشکل صادرات در خوزستان برطرف شود در اقتصاد کشور نیز شاهد تحول خواهیم بود.