اتمام عملیات لایروبی و افزایش ظرفیت کانال های آبیاری آبادان

اتمام عملیات لایروبی و افزایش ظرفیت کانال های آبیاری آبادان

مدیر عامل شرکت عمران نیرو خوزستان صبا از اتمام عملیات لایروبی و افزایش ظرفیت کانال های آبیاری آبادان خبر داد.

 

به گزارش تابا، محمد اسلامی گفت: عملیات لایروبی و افزایش ظرفیت کانال های آبیاری آبادان (TK,KO,KQ) پس از ۲۰ ماه متوالی و کار بدون وقفه به پایان رسید.

 

وی تصریح کرد: این پروژه از دی ماه سال ۱۳۹۶ با تمام توان اجرایی و همت و تلاش کلیه پرسنل این شرکت آغاز و بعد از برداشت بیش از ۶۰۰ هزار متر مکعب، نی، لای و لجن از کانال ها و زهکش های آبیاری آبادان (TK,KO,KQ) در شهریور ماه سال ۱۳۹۸ به پایان رسید.

 

اسلامی، هدف از اجرای این پروژه را افزایش ظرفیت کانال های آبیاری آبادان، لایروبی، نی زدایی و لجن برداری کانال ها و زهکش های اصلی و فرعی، احیای نخیلات منطقه و توزیع آب کشاورزی در محدوده شهرستان آبادان، در کنار دو پروژه لایروبی دیگر، یکی در بالا دست رودخانه بهمنشیر در محل ایستگاه پمپاژ مارد آبادان و دیگری ورودی ایستگاه پمپاژ طره بخاخ آبادان، در مناطق مختلف حومه شهرستان آبادان اعلام کرد.

 

مدیر عامل شرکت عمران نیرو خوزستان صبا افزود: ماشین آلات و تجهیزات و شناورهای مخصوص لایروبی مورد استفاده در این پروژه شامل، یک دستگاه لایروب کاترساکشن ۳۸۰۰ ، یک دستگاه لایروب کاترساکشن ۲۰۰ و شناورهای خدماتی و یدک کش همچنین تعداد ۵ دستگاه بیل بوم بلند و بوم کوتاه، دو دستکاه بلدوزر، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه لودر، ۴ دستکاه کمپرسی و یک دستکاه تانکر سوخت می باشد.