اجازه خاکسپاری به مراسم ترحیم با بیش از ۱۰ نفر داده نمی‌شود استاندار خوزستان:

اجازه خاکسپاری به مراسم ترحیم با بیش از ۱۰ نفر داده نمی‌شود

استاندار خوزستان گفت:وی تاکید کرد: فرمانداران نسبت به برگزاری مراسم ترحیم اقدام های جدی داشته باشند و بازماندگان هم باید متعهد شوند که حداکثر تا ۱۰ نفر با فاصله اجتماعی در مراسم خاکسپاری حضور یابند در غیر این صورت اجازه خاکسپاری داده نمی شود.

 

به گزارش تابا؛غلامرضا شریعتی در نشست ستاد مدیریت بیماری ناشی از ویروس کرونا در اداره کل مدیریت بحران خوزستان اظهار داشت: تعداد مراجعان به مراکز ۱۶ ساعته و بیماران سرپایی استان کاهش داشته ولی تعداد بستری‌ها ثابت و شیب آن بسیار کند است.

 

وی با اشاره به اینکه فشار زیادی روی پزشکان، پرستاران و کادر درمانی استان وجود دارد بیان کرد: باید تلاش کنیم علاوه بر کاهش مراجعه، بستری ها هم رو به کاهش برود و مبتلایان نیازمند به بستری کم شوند که لازمه این امر ابتلای کمتر است برای همین امیدواریم با کاهش مراجعان در یک تا ۲ هفته بعد میزان بستری‌ها رو به کاهش برود.

 

استاندار خوزستان بیان کرد: رعایت فاصله اجتماعی، شرکت نکردن در مراسم ترحیم و عروسی باید مورد توجه جدی مردم قرار گیرد چراکه هنوز این احتیاط ها در بسیاری از مناطق رعایت نمی‌شود.

 

وی گفت:پیشنهاداتی برای اعمال محدودیت در شهرهای قرمز به ستاد ملی کرونا داده شده‌ که اگر مجوز لازم داده شود این محدودیت‌ها اعمال می‌شوندولی تا این لحظه مجوزی برای محدودیت یا تعطیلی صادر نشده است.

 

شریعتی ادامه داد: هنوز وضعیت ۹ شهر استان از لحاظ شیوع کرونا قرمز است و باید تلاش کنیم وضعیت این شهرها بهبود یابد.

 

وی گفت: در حال حاضر ۶ هفته است که این وضعیت قرمز در خوزستان ادامه داشته است و این وضعیت به سمت طولانی شدن در حال پیشروی است.

 

شریعتی خاطرنشان کرد: باید تمهیداتی که دانشگاه اندیشیده است از سوی فرمانداران، بخشداران و دهیاران به طور جدی عملیاتی شوند تا بتوانیم شرایط را از وضعیت فعلی خارج کرده و بهبود ببخشیم.

 

استاندار خوزستان افزود: البته الان بسیاری از شهرهای استان که وضعیت نارنجی داشتند به وضعیت زرد تبدیل شده اند و شرایط آن‌ها بهتر شده ولی وضع برخی از شهرها به دلیل عدم رعایت مسایل بهداشتی قرمز مانده است و لازم است همه دست به دست هم دهیم تا بر این شرایط فائق آییم.

 

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت بیماری در استان کتابخانه‌ها، مراکز فرهنگی و سینماها همچنان تعطیل هستند.