اجرای سیستم سازه‌ای بیش از۵هزارواحدمسکونی آسیب‌دیده ازسیل خوزستان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان خبر داد:

اجرای سیستم سازه‌ای بیش از۵هزارواحدمسکونی آسیب‌دیده ازسیل خوزستان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان از اجرای سیستم سازه‌ای برای بیش از پنج هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل فروردین ۹۸ خوزستان خبر داد.

 

به گزارش تابا؛مسعود انصاریان با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای بازسازی مناطق سیل‌زده استان خوزستان اظهار کرد: در این زمینه مقرر شد؛ سیستم سازه‌ای بیش از پنج هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل خوزستان اجرایی شود.

 

وی افزود: به استناد دو مصوبه جداگانه پنج هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی احداثی برای بازسازی منازل مسکونی مناطق سیل‌زده خوزستان اختصاص یافت که از این تعداد پنج هزار و ۱۴ واحد دیوارکشی و چهار هزار و ۷۰۷ واحد اجرای سقف شده‌اند.

 

انصاریان عنوان کرد: بیش از دو هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی آماده و در اختیار آسیب دیدگان قرار گرفت که صاحبان آنها در واحدهای خود نیز ساکن شده‌اند و یک هزار و ۶۹۰ واحد مسکونی هم در مرحله نصب در و پنجره هستند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان افزود: تاکنون بیش از ۲۱۳ میلیارد تومان وام بلاعوض به حساب مردم از طریق بانک واریز شده که متناسب با پیشرفت فیزیکی به حساب آنان واریز می‌شود.

 

انصاریان با اشاره به تعطیلی‌های ناخواسته به علت شیوع کرونا و تبعات آن، اظهار امیدواری کرد؛ به زودی و با مشارکت مردم، بازسازی مناطق آسیب‌دیده به پایان برسد./مهر