اختصاص اعتباری بالغ‌بر دو میلیارد تومان برای حریق های ۱۰ سال گذشته

اختصاص اعتباری بالغ‌بر دو میلیارد تومان برای حریق های ۱۰ سال گذشته

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان گفت: تمام حریق‌هایی که در ۱۰ سال گذشته در جنگل‌ها و مراتع استان خوزستان اتفاق افتاده بود، بر روی نقشه‌ها جانمایی و مشخص شد و اعتبار خوب ملی بالغ‌بر دو میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داده شد.

 

به گزارش تابا؛کوروش کیانی اظهار کرد: در خصوص آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع، از اسفندماه، برنامه‌هایی در این راستا آماده شد و جزو اولین استان‌ها در کشور بودیم که برای این امر چاره اندیشی کردیم. بر این اساس با توجه به اینکه سال گذشته نیز مقام اول را در وقوع چنین آتش‌سوزی‌ها در کشور داشتیم به همین دلیل سعی شده تمهیداتی را در این استان اجرا کنیم.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان بیان کرد: دیده بان در مناطقی که در گذشته دچار حریق شد، قرار داده شده اما اتفاقی که افتاد در این مناطق درصد ناچیزی آتش‌سوزی داشتیم و در صورت حریق به طور فوری مهار شد.

 

کیانی تصریح کرد: موردی که در آتش‌سوزی‌های اخیر وجود دارد به طور عمده سرایت آتش‌سوزی‌ها از زمین‌های کشاورزی به عرصه‌های ملی است.

 

وی با اشاره به اینکه چند مورد حریق عمدی در استان داشتیم، افزود: افراد برای منافع خود و اختلافات شخصی دست به آتش‌سوزی زدند و تاوانش را طبیعت داد.

 

مدیرکل منابع طبیعی استان خوزستان گفت: در سال‌های گذشته و امسال مکاتبات بین بخشی و جلسات ستاد بحران استان تشکیل و شرح وظایف بین دستگاه‌ها گفته شد که از جمله توجیه کشاورزان در این خصوص بود که باید توسط جهاد کشاورزی موضوع زمین‌های کشاورزی آنان مورد رسیدگی قرار گیرد، منابع طبیعی نیز برنامه‌های آموزشی به جوامع محلی را انجام داده است تا کشاورزان با اطلاعات اشتباه خود عامل آتش سوزی در عرصه‌های ملی و طبیعی در استان نشوند.

 

کیانی بیان کرد: این آتش‌سوزی‌ها در بلندمدت موجب آسیب رسیدن به زمین‌های کشاورزی می‌شود و خاک، حاصل خیزی خود را از دست خواهد داد.