اختصاص ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اشتغالزا در شعیبیه شوشتر

اختصاص ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اشتغالزا در شعیبیه شوشتر

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خوزستان از اختصاص ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح‌های اشتغالزا در شعیبیه شوشتر خبر داد و گفت: این تسهیلات به اجرای ۵۰۰ واحد دامپروری در این بخش اختصاص یافته است.

به گزارش تابا؛حجت الاسلام جلیل علی نژاد در آیین بهره برداری از ۱۰۰ طرح دامپروری در شعیبیه شوشتر افزود: در استان خوزستان بعد از سیلاب ۹۸ سه منطقه هدف برای اجرای طرح های اشتغالزا انتخاب شد و در مجموع بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات به روستاییان این مناطق پرداخت می شود .

 

نماینده آستان قدس رضوی در خوزستان ادامه داد: به منظور پرداخت تسهیلات به افراد واجد شرایط ابتدا خانوارها با دقت کامل شناسایی شده و سپس حدود ۷۵۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات کم بهره برای راه انداری دامداری دام سنگین به آنها پرداخت می شود .

 

وی گفت : تاکنون حدود ۱۰۰ واحد دامداری به بهره برداری رسیده و مابقی نیز با پرداخت تسهیلات تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

 

جانشین قرارگاه استانی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی خوزستان نیز گفت:عملیات اجرایی بهسازی مکان های نگهداری دام توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ولی عصر (عج) در حال انجام است .

 

سردار محمود معین پور افزود: علاوه بر تامین علوفه دام امکان فروش لبنیات تولیدی خانوارهای دامدار بخش شعیبیه شوشتر نیز فراهم شده است.

 

وی گفت : در برخی از روستاهای منطقه با پرداخت تسهیلات اشتغالزا شاهد مهاجرت معکوس از شهر به روستاها بوده ایم .