ارتقاء ظرفیت سیلوها و انبارهای خوزستان در سایه صنایع تبدیلی و مواد غذایی

ارتقاء ظرفیت سیلوها و انبارهای خوزستان در سایه صنایع تبدیلی و مواد غذایی

مدیر صنایع تبدیلی و مواد غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: صدور مجوز سیلو و ارتقاء ظرفیت انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی به صورت سردخانه دو مداره و سیلوی غلات از جمله مجوزهای مهمی است که سال گذشته صادر شد.

 

به گزارش تابا؛ صنعت و معدن موتور محرکه و یکی از چرخ های مهم اقتصادی کشورها به شمار می رود با نگاهی به آمار کشورهای اقتصادی میتوان به این نکته پی برد کشورهایی که از منابع و ذخائر خود به نحو احسن استفاده می نمایند از اقتصاد بهتری برخوردار هستند.

 

مدر صنایع تبدیلی و مواد غذایی سازمان با تبریک فرا رسیدن ۱۰ تیرماه روز صنعت و معدن گفت: یکی از کارهای مهمی که در این بخش صورت می گیرد حمایت از سرمایه گذاران با صدور مجوزهای مربوط به صنایع بخش کشاورزی می باشد.

 

سید عباس موسوی با بیان اینکه سال گذشته ۹۷ فقره مجوز و پروانه بهره برداری در استان صادر شده که اشتغالزایی ۲ هزار و ۲۴ نفر را به دنبال داشته افزود: میزان صدور مجوز و پروانه بهره برداری ها نسبت به سال ۹۲ بیش از ۵۳ درصد افزایش داشته است.

 

وی اظهار داشت: صدور مجوز سیلو و ارتقاء ظرفیت انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی به صورت سردخانه دو مداره و سیلوی غلات از جمله مجوزهای مهمی است که سال گذشته صادر شد.

 

وی ادامه داد: همچنین صدور مجوزاحداث کشتارگاه های دام سبک و سنگین و مرغ (خط یک و دو ) و کارخانه روغن کشی نیز از مجوز های مهم دیگری است که در این مدت صادر گردیده که نقش مهمی در صادرات و حمایت از کشت دانه های روغنی دارد.

 

موسوی حمایت های مالی، کاهش روند دریافت مجوز، ثبات بازار ، کنترل صادرات و واردات محصولات و ثبات قوانین صادرات را مهمترین عوامل یاری دهنده به سرمایه گذاران دانست و با بیان اینکه صدور مجوز از سوی این بخش نهایتاٌ ۲۴ ساعته می باشد اظهار داشت: سامانه پنجره به آدرسwww.eagri.maj.ir جهت ثبت نام متقاضیان و سامانه سیتا جهت ارائه تسهیلات می باشند.

 

موسوی در پایان تصریح نمود: هیچگونه محدودیتی در صدور مجو ، تأمین مواد اولیه و ارائه تسهیلات وجود ندارد.