اروندکنار به بندرتجاری ارتقا یافت

اروندکنار به بندرتجاری ارتقا یافت

ناظر گمرکات استان خوزستان گفت: بندر اروندکنار با پیگیری انجام شده به بندر تجاری ارتقا یافت.

 

به گزارش تابا؛غلامرضا بلوطی‌میرزا در نشست بررسی مشکلات بندراروندکنار اظهار داشت:با ارتقا بندر اروندکنار به بندرتجاری زمینه واردات کالاهای مجاز از این بندر فراهم شد.

 

وی افزود:موقعیت خاص و استراتژیک بندر اروندکنار نسبت به سایر گمرکات استان باعث شده تا زمینه بهتری برای تجارت و ترانزیت کالا از این بندر فراهم شود.

 

بلوطی‌میرزا گفت:مجوز بندرتجاری اروندکنار ۶ ماه است و می‌توان آن را تمدید کرد.

 

وی اظهار داشت:با توجه به موقعیت استراتژیک بندراروندکنار اتصال این بندر به راه‌آهن کشور از طریق راه‌آهن بندر امام – خرمشهر وجود دارد.

 

بلوط‌ی میرزا به فاصله نزدیک بندرتجاری اروندکنار به بنادر کشورهای همجوار و نقش آن در گسترش صادرات غیرنفتی اشاره کرد و افزود:یکی از سرمایه‌گذاران برای توسعه بندر و استفاده از ظرفیت‌های صادرات و واردات کالا در بندر اروندکنار اعلام آمادگی کرده است.

 

بخشدار اروندکنار در ادامه این نشست بهره‌گیری از ظرفیت بازارچه مرزی برای رونق بندرتجاری اروندکنار را خواستار شد و گفت:بازارچه مرزی اروندکنار در کنار مرز آبی اروندرود شرایط لازم برای گسترش صادرات و واردات با بندر فاو عراق را دارد.

 

صادق جلالی ابلاغ مصوبه تبدیل بندر اروندکنار به بندر تجاری را یکی از خدمات دولت برای رفع محرومیت مردم مرزنشین عنوان کرد و افزود:با ابلاغ این مصوبه و فعالیت مجدد بازارچه مرزی و بندرتجاری رونق به اروندکنار بازخواهد گشت.

 

وی با اشاره به نیاز استقرار دامپزشکی، گذرنامه و آزمایشگاه غذا و دارو در بندر اروندکنار اظهارداشت:برای فعالیت بندر نیاز به هماهنگی بیشتر بین بخشی است.

 

جلالی گفت:برای تشویق سرمایه‌گذاران برای فعالیت در بندر اروندکنار نیازمند اعمال معافیت سود بازرگانی و برقراری تجارت با کشور عراق بخصوص شهر فاو هستیم.