از اواخر روز شنبه سامانه بارشی در استان تقویت می شود

از اواخر روز شنبه سامانه بارشی در استان تقویت می شود

مدیرکل هواشناسی استان خوزستان گفت: از اواخر روز شنبه تا سه شنبه هفته آینده با تقویت سامانه بارشی در استان شاهد آب‌گرفتگی معابر و طغیان مسیل‌ها در نقاط مختلف خوزستان خواهیم بود.

 

به گزارش تابا؛محمد سبزه زاری اظهار کرد: طبق بررسی نقشه های هواشناسی استان خوزستان در بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی طی فردا و پس فردا به دلیل نفوذ سامانه ناپایدار به تدریج ابرناکی، افزایش سرعت باد و وقوع تند باد لحظه ای و رگبارهای پراکنده گاهی همراه با رعد وبرق و احتمال تگرگ مورد انتظار است.

 

وی افزود: انتظار می رود سامانه فوق طی اواخر روز شنبه تا سه شنبه هفته آینده تقویت شده و سبب رگبار و رعد و برق و بعضاً ریزش تگرگ و تندباد لحظه ای و آب‌گرفتگی معابر عمومی و طغیان مسیل‌ها در اکثر نقاط استان خواهد شد.

 

مدیرکل هواشناسی استان خوزستان تصریح کرد: لازم به ذکر است طی عبور این سیستم ریزش هوای سرد را خواهیم داشت که باعث کاهش محسوس دما حدود ۵ الی ۷ درجه از روز یکشنبه آینده در استان خواهد شد.

 

سبزه زاری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته آغاجاری، امیدیه و گتوند با ۳۱ درجه و ایذه با ۵.۴ درجه گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرهای استان خوزستان بودند.