از ورود فاضلاب صنایع به رودخانه های استان جلوگیری می شود

از ورود فاضلاب صنایع به رودخانه های استان جلوگیری می شود

 استاندار خوزستان گفت: ورود فاضلاب اکثر صنایع استان به رودخانه ها مدیریت شده است و تا جای ممکن از ورود فاضلاب صنایع به رودخانه های استان جلوگیری می شود.

 

به گزارش تابا؛غلامرضا شریعتی شامگاه یکشنبه در نشست شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون در سرسرای شهید رجایی استانداری خوزستان بیان کرد: تنها موردی که در حال حاضر نگران کننده است ورود پساب کشت و صنعت دهخدا به کارون است.

 

وی گفت: در جریان سیل ۹۸ شرکت های کشت و صنعت در استان آسیب های زیادی دیدند که همین مورد باعث شد تا امکان بازسازی بسیاری از ساختارهای آن ها با سختی انجام شود.

 

استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به مشکلات جدی در بخش فاضلاب استان افزود: عمده مشکلات فاضلاب خوزستان در اهواز است و اگر مدیریت بهینه داشته باشیم می توانیم این مشکل را حل کنیم.

 

شریعتی ادامه داد:۵۰ میلیون یورو برای مشکلات فاضلاب اهواز و ۴۰ میلیون یورو برای ایجاد تصفیه خانه غرب اهواز از صندوق ذخیره ارزی اختصاص یافته است و ۵۰ میلیون یورو نیز سال بعد برای حل مشکلات فاضلاب اهواز از همین محل پرداخت خواهد شد.

 

استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت نامناسب تصفیه خانه شرق اهواز بیان کرد: قرار بود پارسال کلکتورهایی را به صورت موقت در این تصفیه خانه نسبت کنند تا ورودی فاضلاب به آن به ۸۰ هزار مترمکعب برسد که انجام نگرفت.

 

وی گفت: شرکت آب و فاضلاب اهواز مهر ماه پارسال قول داده بود ظرف مدت ۲ ماه این پروژه به اتمام می رسد که متاسفانه هنوز این کار انجام نشده است.

 

وی در ادامه با تبریک هفته محیط زیست نسبت به اتفاقی که اخیرا برای یک محیط بان در گتوند رخ داد اظهار تاسف کرد و افزود: حمله به محیط زیست و افرادی که از محیط زیست دفاع می کنند رفتاری ناشایست و ظالمانه است .

 

استاندار خوزستان گفت: این محیط بان گتوندی در راه دفاع از محیط زیست یک عضو بدن خود را از دست داد و این محیط بان جانباز خدمت است.