استقرار گشت ها و اکیپ های راهداری خوزستان در محورها برای سفرهای تابستانی

استقرار گشت ها و اکیپ های راهداری خوزستان در محورها برای سفرهای تابستانی

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از استقرار ۱۲۰ اکیپ و۵۰ گشت راهداری در محورهای مواصلاتی استان برای فراهم كردن شرايط سفر ايمن برای مسافران تابستانی خبر داد.

 

به گزارش تابا؛ غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: هماهنگی كامل با انجمن های صنفی، نظارت بيشتر بر فعاليت شركت های حمل و نقل مسافر، استفاده از ناوگان ايمن و مناسب براي جابجايی مسافران و هماهنگی با ساير دستگاه های ذی ربط از جمله اقدامات انجام شده براي فراهم كردن شرايط سفر ايمن براي مسافران تابستانی است.

 

وی افزود: در استان خوزستان ۵۶۶ دستگاه اتوبوس یک هزار و ۱۲۳ دستگاه مينی‌بوس و یک هزار و ۴۱۵ دستگاه سواری كرايه، کار جابه‌جايی مسافران را برعهده خواهند داشت و اميد است در تابستان سال‌جاری رضايتمندی حداكثری هموطنانی كه با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای سفر می‌كنند، تامين شود.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به ایمن‌سازی محورهای شریانی و اصلی اظهار کرد: اصلاح شیب‌ شیروانی، شانه‌سازی، اصلاح و ساماندهی تابلوها و علائم جاده‌ای، لکه‌گیری و روکش، رفع نقاط پرحادثه، اصلاح هندسی قوس‌ها، اجرای شیارهای هشدار دهنده و لرزاننده، بهبود و تقویت حفاظ‌های کناری جاده‌ها و ملایم سازی شیب‌های شیروانی از دیگر اقدامات انجام شده برای سفرهای تابستانی است.

 

بهرامی نیا عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷ هزار متر مربع لکه‌گیری و ۷۵۰۰ کیلومتر روکش آسفالت در جاده ها و محورهای مواصلاتی استان انجام شده است.

 

وی افزود: به منظور فراهم كردن شرايط سفر ايمن برای مسافران تابستانی ۱۲۰ اكيپ و ۵۰ گشت راهداري در محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند تا در طول سفرهای تابستانی در كنار مسافران باشند و در صورت نياز به عمليات راهداری، وارد عمل شوند.

 

به گفته مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اب خوزستان ۵۰ گشت راهداری مجهز به دستگاه ردياب ماهواره‌ای هستند كه محورهای جاده‌ای را تحت پوشش و نظارت دارند.

 

بهرامی نیا از نصب دوربین برای رصد رفتار رانندگان از مبدأ تا مقصد در قالب طرح سپهتن خبر داد و گفت: تمامی اتوبوس های ناوگان عمومی حمل و نقل مسافر موظف به نصب این دوربین هستند و برای اتوبوسی که مجهز به این دوربین نباشد، صورت وضعیت صادر نخواهد شد.​