اشتغال تعداد زیادی از جوانان خوزستان با اجرای پروژه توسعه میادین نفتی

استاندار خوزستان گفت: با اجرای پروژه توسعه میادین نفتی در استان خوزستان تعداد قابل توجهی از جوانان شهرهای مختلف خوزستان در این حوزه مشغول به کار می شوند.

 

به گزارش تابا؛غلامرضا شریعتی سه شنبه شب در همایش سران عشایر و طوایف آبادان ، خرمشهر ، شادگان ، ماهشهر و هندیجان سرمایه گذاری انجام شده برای توسعه میادین نفتی را ۵،۵ میلیارد دلار بیان کرد و گفت: سهم استان خوزستان از توسعه این میادین نفتی بیش از ۲،۵ میلیارد دلار از چهار میدان نفتی است .

 

وی گفت: ۲۸۰ حلقه چاه و ۵۰ دکل نفتی در این پروژه ها دیده شده که در هر دکل نفتی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر مشغول بکار می شوند که در مجموع ۱۵ هزار فرصت شغلی در این حوزه فراهم خواهد شد.

 

شریعتی با بیان اینکه از ۳۳ میدان نفتی ۲۶ مخزن در خوزستان واقع است گفت: با اجرای پروژه توسعه میادین نفتی در استان خوزستان تعداد قابل توجهی از جوانان شهرهای مختلف خوزستان در این حوزه مشغول به کار می شوند.

 

استاندار خوزستان همچنین با گرامیداشت چهلمین بهار انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی حاصل خون هزاران شهید و تلاش و مبارزه اقشار مختلف مردم بوده که همواره از سوی دشمنان مورد هجمه قرار گرفته است اما انقلاب اسلامی با موفقیت مسیر پیشرفت را طی کرده است. اما در مسیر مشکلاتی هم پیش آمده از جمله تحریم های اخیر که سنگین ، ناجوانمردانه و ظالمانه است.

 

استاندار خوزستان با بیان اینکه ما جزو مردم هستیم و مشکلات را لمس می کنیم افزود: دولت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات خوزستان بکار گرفته است..

 

وی گفت: در سه سال اخیر دولت بیشترین بودجه را به خوزستان اختصاص داده است بحث آبرسانی شهرهای آبادان و خرمشهر حل شد این طرح در شرایط عادی ۱۴ سال طول می کشید اما ظرف یک سال و نیم به بهره برداری رسید.

 

استاندار خوزستان گفت: سال ۹۸ بیشترین بودجه به استان خوزستان اختصاص داده می شود ضمن اینکه باران رحمت الهی سدهای خوزستان را پر آب کرده است . و امید است در تابستان آینده در حوزه مارون مجوز کشت صادر شود.