اطلاع دقیقی از شهدای اسیر ایرانی در دست نیست

اطلاع دقیقی از شهدای اسیر ایرانی در دست نیست

 فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اطلاعات دقیقی از شهدای اسیر ایرانی در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق در اختیار نداریم گفت: وزارت دفاع آمریکا پنتاگون اطلاعات کاملی از محل شهدای اسیر ایرانی در اختیار دارد.

 

به گزارش تابا؛سردار سید محمدباقر زاده پیش از ظهر امروز در مراسم استقبال از ۴۴ شهید دوران دفاع مقدس در جمع خبرنگاران در مرز شلمچه اظهار کرد: در مدت اخیر در اردوگاه‌هایی که شهدای در اسارت به شهادت رسیدند نیز ردیابی شدند و تلاش می‌شود تعدادی از شهدا که هنوز به کشور بازنگشته‌اند به میهن بازگردانده شوند.

 

وی افزود: اطلاعات دقیقی از محل و چگونگی شهادت این شهدا در اختیار نداریم و این شهدا ظالمانه به شهادت رسیدند این در حالی است که اطلاعات مربوط به محل و چگونگی شهادت این شهدا در اختیار وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) است.

 

باقرزاده افزود: زمانی که آمریکا، عراق را اشغال کرد، تمام پرونده وزارت دفاع عراق از جمله مسائل جنگ را با خود برد و این اطلاعات اکنون برای انجام کارهای تحقیقاتی در اختیار دانشگاه‌های آمریکا قرار گرفته اما برای ردیابی در اختیار صلیب سرخ قرار نگرفته است.

 

وی افزود: به منظور دریافت این اطلاعات از طریق کمیته بین‌المللی صلیب سرخ مکاتباتی انجام شده ولی تاکنون پاسخ مناسبی از سوی آمریکا در این خصوص دریافت نشده است.

 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در عین حال گفت: تفحص شهدای محورها عملیاتی استان‌های بصره، میسان، دیاله و اربیل و در عمق استان های هم مرز با عراق ادامه دارد.

 

وی افزود: در استان‌های دیاله و کردستان عراق نیز تلاش برای تفحص شهدا ادامه دارد و پیکرهای مطهر تعدادی شهید نیز تفحص شده که برنامه استقبال از آنها متعاقباً اعلام می‌شود.