اعتبارات استانی کفاف حل مشکل آب و فاضلاب خوزستان را نمی‌دهد

اعتبارات استانی کفاف حل مشکل آب و فاضلاب خوزستان را نمی‌دهد

 امام جمعه اهواز با اشاره به قطعی مکرر آب در برخی محله‌های اهواز از سه ماه پیش، گفت: اعتبارات استانی کفاف حل مشکل آب و فاضلاب خوزستان را نمی‌دهد و این مساله نیازمند یک عزم ملی است.

 

به گزارش تابا؛حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: سفارش به تقوای الهی وظیفه ائمه جمعه است. وقتی به تقوای الهی توصیه می شود، باید به پرداختن به قرآن کریم و فرا گرفتن معارف دینی توجه شود. با توجه به آیات قرآن کریم در سوره مبارکه اسراء که به دو سیر زمینی و آسمانی خاتم الانبیا اشاره دارد، طبق آن پیامبر(ص) یک سیر زمینی از مسجدالحرام تا مسجد الاقصی و یک سیر آسمانی را دارد. معراج یکی از بحث های بسیار مهم و بسیار وسیع است که می توان به آن پرداخت.

 

وی افزود: با وجود تلاش مسئولان همچنان شاهد هستیم که مناطق حاشیه اهواز و مناطق بسیاری از این شهر همچنان با مشکل قطعی آب مواجه هستند، زنی از شهروندان اهواز طی تماس تلفنی گفت پنج شبانه روز است آب ندارند و این مشکل در برخی مناطق در یک ماه گذشته و در بعضی مناطق حتی از سه ماه پیش ادامه دارد که شهروندان طی شبانه روز فقط چند ساعت آب دارند.

 

موسوی فرد با اشاره به بازدیدهای خود از محله‌های کم برخوردار اهواز، اظهار داشت: در این محله‌ها مردم مطالبات زیادی دارند، اما باید به این مساله توجه داشته که اگر بازدیدها منجر به نتیجه نشود، بدبینی ایجاد می‌کند و مسئولان باید علاوه بر بازدیدها بخشی از وقت خود را در تهران و برای جذب اعتبارات صرف کنند.

 

وی با بیان اینکه با اعتبارات استانی مشکل آب و فاضلاب استان حل نمی‌شود، تاکید کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از شهرها و روستاهای خوزستان با تانکر آبرسانی می‌شود بنابراین حل این مشکل نیازمند یک عزم ملی است.

 

موسوی فرد افزود: در فصل گرما مردم نیاز بیشتری به آب دارند و مسئولان در مرکز باید به یاری مسئولان استانی بیایند.

 

نماینده ولی فقیه در خوزستان همچنین با اشاره به تحرکات اخیر در منطقه و جهان برای توقیف نفتکش‌ها، گفت: باید به آمریکا و مجموعه نظام سلطه رویدادهای دهه اول انقلاب را یادآوری کنیم، در آن روزها که توان نظامی کنونی را نداشتیم و آمریکا وعده کرده بود که امنیت نفتکش‌ها را تأمین می‌کند، به رهبری امام خمینی (ره) تعداد زیادی از این نفتکش‌ها و ناوگان‌های متعدد آنها را ساقط کردیم و به قعر دریا فرستادیم.

 

وی افزود: امروز ایران قدرت اول منطقه و پنجمین قدرت نظامی دنیاست و آمریکا بداند که فرماندهی جنگ به دست با کفایت شخصی است که معتقد است در دنیای آینده و امروز، امنیت در سایه مقاومت اتفاق می‌افتد.

 

موسوی فرد تصریح کرد: حرف ایران امروز، «موشک، جواب موشک» و «نفتکش، جواب نفتکش» است.

 

امام جمعه اهواز در ادامه با اشاره به نشست اخیر امامان جمعه با رهبری اظهار داشت: توصیه اکید رهبری این بود که خطبه‌های نماز جمعه مختصر باشد و بیش از نیم ساعت یا کمی بیشتر، نباید نمازگزاران را معطل کرد.