اعلام شهرهای قرمز خوزستان از نظر شیوع ویروس کرونا

اعلام شهرهای قرمز خوزستان از نظر شیوع ویروس کرونا

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز: مطابق برآوردها و در نتیجه‌ی بررسی نرخ موارد بستری مبتلایان به کرونا تا تاریخ ۳۰ خرداد ۹۹ شهرهای آبادان، امیدیه ، اندیمشک، ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و مسجدسلیمان در وضعیت قرمز قرار دارند.

 

به گزارش تابا؛دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد:در حال حاضر شهر اهواز از وضعیت قرمز خارج و به وضعیت زرد با میزان متوسط خطر تغییر وضعیت داده است.

 

وی ادامه داد:با توجه به ماهیت اپیدمی، وضعیت تمام شهرها شکننده و به صورت مستقیم متاثر از رفتار مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی است لذا مردم در شهرهایی که اکنون در وضعیتی با میزان خطر کمتر قرار دارند نیز کماکان نسبت به رعایت مسائل بهداشتی اهمیت ویژه قائل شوند.

 

ابول نژادیان گفت:ما پیشنهاد داده ایم و مجددا تاکید میکنیم استفاده از ماسک در همه ادارات و مکان های عمومی اجباری شود تا میزان انتقال ویروس در جامعه کاهش یابد که امیدواریم همکاری لازم در این زمینه انجام پذیرد.

 

وی بیان کرد:درحال بررسی شرایط بویژه در شهرهای قرمز استان هستیم تا اگر نیاز به برخی مداخلات جدی‌تر و اعمال برخی محدودیت ها باشد به ستاد استانی مدیریت کرونا پیشنهادات لازم منتقل شود.