گردشگری آبی در خوزستان متحول می شود مدیر دفتر مهندسی عمومی و گردشگری سازمان آب و برق خوزستان خبرداد؛

گردشگری آبی در خوزستان متحول می شود

محمد امین ایزدجو اظهار کرد: پیش از این سرمایه‌گذاران برای بهره‌برداری از اماکن گردشگری محدودیت زمانی داشتند اما با پیگیری های فراون امکان بهره برداری از این اماکن ۲۰ سال شده که با افزایش این فرصت و بهره‌برداری بیشتر از اماکن، بازگشت سرمایه برای سرمایه گذار حاصل و سود سرمایه‌گذار هم محقق می‌شود.

 

به گزارش تابا محمدامین ایزدجو روز شنبه ۳۱ خرداد ماه در نشست خبری که با موضوع ظرفیت های سرمایه گزاری اماکن گردشگری سازمان آب و برق خوزستان تشکیل شد؛ اظهار کرد: سازمان آب وبرق خوزستان برای نخستین بار در استان زمینه هایی فراهم نموده تا علاقمندان ایجاد و تکمیل تاسیسات گردشگری با سرمایه گزاری منطقی و سودآور از ظرفیت های متفاوت این حوزه بهره مند شوند.

 

وی افزود: پروژه‌های تاسیسات آبی در کنار سدها و دریاچه‌های خوزستان، با هدف توسعه و ترویج گردشگری آبی سازمان آب و برق و تسهیل بحث گردشگری آبی، با رعایت پروتکل‌ها به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

 

مدیر دفتر مهندسی عمومی و گردشگری سازمان آب و برق خوزستان با اعلام اینکه بهره‌برداری از اماکن گردشگری آبی خوزستان از سه به ۲۰ سال افزایش پیدا کرده است؛ تصریح کرد: پیش از این سرمایه‌گذاران برای بهره‌برداری از اماکن محدودیت زمانی داشتند اما با پیگیری های فراون امکان بهره برداری از این اماکن ۲۰ سال شده است که با افزایش این فرصت و بهره‌برداری بیشتر از اماکن، بازگشت سرمایه برای سرمایه گذار حاصل و سود سرمایه‌گذار هم محقق می‌شود.

 

ایزدجو با تاکید بر اینکه گردشگری آبی در استان خوزستان مغفول مانده است؛ تصریح کرد: سازمان آب و برق خوزستان در وزارت نیرو پایلوت کشوری برای گردشگری آبی است. باید از این ظرفیت استفاده و ورودی سدها را برای سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری باز کنیم.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته هفت مجوز تاسیس و بهره‌برداری از اماکن و تاسیسات آبی در خوزستان به بخش خصوصی داده شد؛ افزود: سرمایه‌گذاران تقاضای خود را در این زمینه به کارگروه گردشگری ارایه دهند تا تقاضای آنها در سازمان آب و برق خوزستان بررسی شود.

 

مدیر دفتر مهندسی عمومی و گردشگری سازمان آب و برق خوزستان اظهار کرد: اجرای این پروژه ها می‌تواند باعث تحول در اقتصاد، اشتغال، گردش مالی و موجب افزایش رفاه و امنیت اجتماعی در آن مناطق شود.

 

ایزدجو یکی از پیش شرط‌ های اولیه در این پروژه ها را انتفاع مردم شهرهای اطراف پروژه و افراد بومی این اماکن عتوان کرد و گفت: نقش ساکنان بومی باید در این پروژه‌ها دیده شود چون با رعایت این موضوع توسعه پایدار محقق می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان آب و برق در نقش تسهیل گر پروژه های گردشگری آبی خواهد بود؛ بیان کرد: در آینده نزدیک کار فراخوان برای جذب سرمایه‌گذار آغاز خواهد شد.

 

ایزدجو با بیان اینکه در نمایشگاه گردشگری تهران دفترچه‌ای از فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان ارایه شد؛ خاطر نشان کرد: پلاژ سد مارون، پلاژ سد آریوبرزن در شهرستان بهبهان، مهمانسرای سد کارون سه، شهرک های گردشگری سد شهید عباسپور و سد مسجدسلیمان، مجموعه اقامتی گردشگری سد کرخه، کوی سوم شعبان دزفول، پلاژ اقامتی تفریحی منیخ و جزیره سد شهید عباسپور در خوزستان از جمله این اماکن و تاسیسات آبی است.

 

مدیر دفتر مهندسی عمومی و گردشگری سازمان آب و برق خوزستان در پایان این نشست خبر داد: سازمان آب و برق خوزستان برای اولین بار در کشور تمام سازه هاب آبی تاریخی را شناسایی و همه را شتاسنامه دار نموده و همه اطلاعات مربوط به این اماکن را ذر یک وبسایت جمع آوری کرده است که به زودی از آن رونمایی می شود.