افزون بر ۴۵۳ هزار زائر تا کنون در پیاده روی اربعین از کشور خارج شده اند

افزون بر ۴۵۳ هزار زائر تا کنون در پیاده روی اربعین از کشور خارج شده اند

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در خواست صدور گذرنامه در مراکز پلیس افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است گفت: افزون بر ۴۵۳ هزار زائر تا کنون به منظور شرکت در پیاده روی اربعین از کشور خارج شده اند که این رقم نسبت به سال گذشته چهار برابر شده است.

 

به گزارش تابا؛سردار حسین اشتری چهارشنبه در بازدید از گذرگاه مرزی شلمچه اظهار داشت: برای آن دسته از زائرانی که گذرنامه آنها به موقع صادر نشود کارت گذر موقت صادر می شود تا بتوانند در راهپیمایی اربعین شرکت کنند و گذرنامه آنان به محض آماده شدن برای آنها صادر می شود.

 

وی افزود: به منظور تسهیل در تردد زائران تعداد گیت های کنترل گذرنامه در چهار گذرگاه مرزی کشور ۲۰ درصد افزایش یافت.

 

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در مرز شلمچه اقدامات زیرساختی خوبی صورت گرفته است و امیدواریم تا چند روز آینده بخش های باقیمانده نیز در این گذرگاه مرزی تکمیل شود. با همت دستگاه های اجرایی خوزستان کمبودهای این گذرگاه مرزی برطرف شده تا شاهد تردد روان زائران اربعین باشیم.

سردار اشتری از زائران خواست در طول سفر به توصیه های نیروی انتظامی و ستاد اربعین توجه کنند.

 

وی همچنین در خصوص آمادگی نیروی انتظامی برای خدمت رسانی به زائران اربعین اظهار داشت: تمهیدات انتظامی و ترافیکی لازم برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی(ع) از قبیل امکانات، تجهیزات و نیز استفاده از نیروی پلیس ۲ استان و نیروهای کمکی استان‌های همجوار در نظر گرفته شده تا نیروی انتظامی همچون سالیان گذشته در چهار مرز به نحو شایسته در خدمت زائران حسینی باشد.