اقدام ضربتی در راستای تامین پایداری آب شرب در ۶ شهر استان مدیرعامل شرکت بهره‌برداری، تولید و انتقال آب غدیر خوزستان خبر داد:

اقدام ضربتی در راستای تامین پایداری آب شرب در ۶ شهر استان

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری، تولید و انتقال آب غدیر خوزستان از اقدام ضربتی این شرکت در راستای تامین پایداری آب شرب کلانشهر اهواز، دشت آزادگان، آبادان، خرمشهر، دارخوین و شادگان خبر داد.

 

به گزارش تابا؛شهاب یگانه با اشاره به اینکه پایداری انتقال آب کانال پای‌پل کرخه به عنوان تامین کننده آب ایستگاه پمپاژ ام الدبس، از اهمیت فراوانی برخوردار است، اظهار داشت: با توجه به شکستگی‌های مکرر در مسیر کانال، اجرای بخشی از خطوط انتقال آب غدیر در حد فاصل کیلومتر ۳۹ کانال تا تاسیسات ام الدبس، به طول ۶۸ کیلومتر و قطر ۲۴۰۰ میلی متر در دستور کار معاونت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان قرار گرفت.

 

وی افزود: بنا به نزدیکی پایان لوله‌گذاری، عملیات تکمیلی سازه آبگیر کیلومتر ۳۹ کانال، شامل نصب آشغالگیر، جداسازی فلنج‌های ورودی لوله‌ها و نصب دریچه‌های قطع و وصل و تنظیم جریان خروجی سازه آبگیر، در طی کمتر از ۲۴ ساعت کار و تلاش شبانه‌روزی و با حدود ۲۶۰ نفر ساعت، توسط پرسنل عملیاتی شرکت آب غدیر خوزستان به سرانجام رسید.

 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری، تولید و انتقال آب غدیر خوزستان بیان کرد: پرسنل این شرکت با توجه به عدم واگذاری کامل خطوط انتقال آب غدیر و تحمیل هزینه‌های سنگین تعمیر و نگهداری، با تمام توان در تداوم آبرسانی به شهرهای مورد هدف کوشا می باشند.

 

شایان ذکر است شرکت بهره‌برداری، تولید و انتقال آب غدیر خوزستان با بهره‌برداری از سه ایستگاه پمپاژ آب در مناطق ام الدبس(طریق القدس)، قیصریه(شهدای هویزه) و دارخوین، وظیفه آبرسانی به کلانشهر اهواز و شهرهای دشت آزادگان، آبادان، خرمشهر، دارخوین، شادگان و روستاهای این مسیر را بر عهده دارد.