انتخابات مرحله دوم مجلس با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود

انتخابات مرحله دوم مجلس با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی می گوید انتخابات مرحله دوم مجلس با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود تا با افزوده شدن نمایندگان ۱۱ حوزه انتخابیه، قوه مقننه با قدرت بیشتر در حوزه قانونگذاری و نظارت عمل کند.

به گزارش تابا؛محمدرضا صباغیان با اشاره به برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در ۲۱ شهریور ماه، گفت: طبق قانون باید این انتخابات در ۲۰ فروردین امسال برگزار می شد اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و تاکید ستاد مقابله با کرونا این انتخابات تا شهریور ماه به تعویق افتاد.

 

نماینده مردم بافق، مهریز، ابرکوه، خاتم و بهاباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اطلاعیه وزارت کشور انتخابات مرحله دوم مجلس در ۱۱ حوزه انتخابیه در روزی که اعلام شده است، برگزار خواهد شد، با توجه به اینکه همچنان بیماری کوید-۱۹ در کشور شیوع دارد انتظار می رود مردم ضمن رعایت تمامی پروتکل ها از جمله رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش در این انتخابت مشارکت داشته باشند.

 

وی بیان کرد: این انتخابات از اهمیت ویژه ای برخوردار است، با افزوده شدن نمایندگان این ۱۱ حوزه انتخابیه به قوه مقننه، مجلس می تواند با قوت بیشتری در حوزه قانونگذاری و نظارت اقدام کند. از سوی دیگر مردم این حوزه های انتخابیه نیز می توانند از نماینده مستقیم و مربوط به منطقه خود مسائل و مشکلات را پیگیری کنند.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه برگزاری انتخابات مرحله دوم، ترکیب مجلس یازدهم را تکمیل می کند، توضیح داد: به دلیل عدم حضور نماینده ۱۱ حوزه انتخابیه و فوت تعدادی از همکاران به دلیل بیماری کرونا، مجلس یازدهم نتوانست با ترکیب کامل تشکیل شود و شاهد بودیم برخی کمیسیون ها یا به حدنصاب نرسیدند یا تشکیل نشدند.

 

صباغیان تاکید کرد: انتظار می رود با برگزاری انتخابات مرحله دوم در ۲۱ شهریور ماه و برگزاری انتخابات میاندوره ای در خرداد سال آینده تعداد نمایندگان مجلس تکمیل و با قدرت هر چه تمام تر در زمینه قانون گذاری و نظارت بر اجرای قوانین پیش خواهیم رفت.

 

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از آنجایی که شیوع بیماری کرونا همه گیر شده از مردم تقاضا دارم که حتما با رعایت پروتکل های بهداشت دراین انتخابات شرکت کنند تا ضمن حصول بهترین نتیجه، سلامتیشان به خطر نیافتد.

 

طبق اعلام وزارت کشور در انتخابات دوم اسفندماه سال گذشته، در ۱۱ حوزه انتخابیه «لنجان» و «سمیرم» در استان اصفهان، «میانه» در استان آذربایجان شرقی، «بیجار» در استان کردستان، «دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره» در استان ایلام، «کرج، اشتهارد و فردیس» در استان البرز، «اهواز، باوی، حمیدیه و کارون» در استان خوزستان، «کرمانشاه» و «اسلام آباد غرب و دالاهو» در استان کرمانشاه، «زنجان و طارم» در استان زنجان و «کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان» در استان گلستان، نامزدها موفق به کسب حد نصاب لازم برای ورود به مجلس نشدند لذا طبق قانون باید انتخابات مرحله دوم با شرکت نامزدهایی که بیشترین رای را به دست آورده اند برگزار شود.

 

بنابر این روز جمعه ۲۱ شهریور انتخابات مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۹ استان برای ۱۱ حوزه انتخابیه شامل ۲۴ شهرستان برگزار خواهد شد.