انجام تست کرونا در ایستگاه های راه آهن اهواز مدیرکل راه آهن جنوب خبر داد؛

انجام تست کرونا در ایستگاه های راه آهن اهواز

اکیپ‌های نظارتی از دیروزدر ایستگاه‌های قطار مستقر، و از مسافرانی که وارد استان می شوند تست کرونا می گیرند/ از سه روز  پیش ضدعفونی سرویس های بهداشتی، ایستگاه‌ها و داخل قطارها به طور کامل و مستمر انجام شده است/ استرداد بلیت ها مخصوصاً بلیط های گروهی به طور مرتب در حال زیاد شدن هستند و در حال حاضر صندلی خالی زیاد داریم/ تست کرونا فقط برای مسافرینی انجام شده که از خارج از استان وارد شده اند/به دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرده ایم که در مبادی خرمشهر،کارون، سربندر، ماهشهر و اندیمشک نیز  تمهیدات لازم جهت گرفتن تست کرونا انجام شود.

 

 

مدیرکل راه آهن جنوب در گفتگو با خبرنگار تابا با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راه‌آهن برای مقابله با ویروس کرونا درخطوط ریلی، اظهار کرد: از سه روز پیش ضدعفونی سرویس های بهداشتی، ایستگاه‌ها و داخل قطارها به طور کامل و مستمر انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه روزانه سه قطار از تهران به اهواز و دو قطار از مشهد به اهواز داریم؛ تصریح کرد:  هماهنگی‌هایی لازم با دانشگاه علوم پزشکی اهواز  در زمینه کنترل مسافران ورودی به استان از نظر ابتلا به کرونا  انجام شده است،

 

درویش زاده خبر داد: اکیپ‌های نظارتی از دیروزدر ایستگاه‌های قطار مستقر، و از مسافرانی که وارد استان می شوند تست کرونا می گیرند.

 

 مدیرکل راه آهن جنوب اذعان کرد: این اکیپ، امروز برای یکی دو تا از قطارها نیامدند اما در پی مذاکراتی که با دانشگاه علوم پزشکی داشتیم قرار بر این شد از فردا به طور کامل و تمام وقت این اکیپ ها حضور داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه از زمانی که موضوع شیوع کرونا در ایران به طور شفاف بیان شد مردم در حال استرداد بلیت ها هستند؛ تصریح کرد: استرداد بلیت ها مخصوصاً بلیط های گروهی به طور مرتب در حال زیاد شدن هستند و در حال حاضر صندلی خالی زیاد داریم.

 

درویش زاده با اشاره به اینکه تاکنون تست کرونا فقط برای مسافرین انجام شده که از خارج از استان وارد شده اند؛ گفت: از دانشگاه علوم پزشکی درخواست کردیم از کلیه مسافران ورودی و خروجی داخل استان نیز تست کرونا گرفته شود.

 

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر فقط در ایستگاه های اهواز اکیپ  تست کرونا وجود دارد؛ افزود: به دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرده ایم که در مبادی خرمشهر،کارون، سربندر، ماهشهر و اندیمشک نیز  تمهیدات لازم جهت گرفتن تست کرونا صورت پذیرد.

 

مدیرکل راه آهن جنوب در پاسخ به این سوال که آیا مورد مشکوک در بین مسافران در زمینه ابتلا به کرونا وجود داشته است یا خیر؛ گفت:در این خصوص گزارشی به ما نشده است.