انفجار کرونا در خوزستان با شناسایی ۵۵۳ مورد جدید

انفجار کرونا در خوزستان با شناسایی ۵۵۳ مورد جدید

جهش بیماری کرونا در خوزستان خیره‌کننده شده و در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵۳ مورد جدید ابتلاء در شهرهای مختلف استان شناسایی شده است.

 

به گزارش تابا،بر اساس اعلام رسمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ۲۴ ساعت گذشته (۲۳ تا ۲۴ اردیبهشت ۹۹) ۵۵۳ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در استان خوزستان به ثبت رسید. با احتساب این ۵۵۳ نفر تعداد کل مبتلایان استان به ۵۳۴۷ نفر افزایش یافت.

 

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، هفت نفر بر اثر ابتلاء به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند تا تعداد قربانیان این ویروس در استان به ۳۱۰ نفر افزایش پیدا کند. در حال حاضر ۶۴۷ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

 

امروز چهارشنبه همچنین علی احسان پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته با توجه به حجم بالای آزمایش‌ها تعداد ۱۳۲ بیمار جدید بستری و ۴۲۱ مورد سرپایی در استان شناسایی شد که از طرف مراکز جامع سلامت در فرآیند غربالگری شناسایی شده بودند.

 

وی افزود: با توجه به حجم نمونه‌های دریافتی از مراکز جامع سلامت و فعالیت همه آزمایشگاه‌های تشخیصی استان انتظار می‌رود در چند روز آینده شاهد ثبات در این روند فعلی باشیم.

 

احسان پور تصریح کرد: به‌رغم تلاش‌های مجموعه‌های درمانی متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته هفت بیمار مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند که البته فوت در روزهای اخیر روند ثابتی داشته است و البته تلاش‌های متمرکز بیشتری برای بهبودی بیماران در حال انجام است.

 

وی تصریح کرد: کماکان از هم استانی‌ها تقاضا داریم همه نهادهای اجرایی استان را در مدیریت این بیماری یاری کنند و دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از شرکت در مراسم‌ مختلف را به جد رعایت کنند. دانشگاه با تمام توان و ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی به مدیریت این بیماری می‌پردازد ولی همواره نیازمند حمایت‌های مردم، نهادها و ارگان‌های مختلف و اصحاب رسانه است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز همچنین با اعلام افتتاح آزمایشگاه تشخیصی شماره سه این دانشگاه در اهواز گفت: پس از افتتاح این آزمایشگاه در روز گذشته با تلاش شبانه‌روزی همکاران بهداشت و درمان، نتایج حجم فراوان از نمونه‌های جمع‌آوری‌شده از مراکز جامع سلامت در چند روز گذشته در کمتر از ۲۴ ساعت مشخص شد.

 

وی افزود: با راه‌اندازی این آزمایشگاه امیدوار هستیم در چند روز آینده بتوانیم نمونه‌های باقی‌مانده که هنوز آزمایشات تشخیصی بر روی آنان انجام نشده را به نتیجه برسانیم و مجدداً شاهد پاسخ‌دهی در کمتر از ۲۴ ساعت باشیم.