انهدام باند حفاری غیرمجاز و دستگیری ۷ نفر در شهرستان مسجدسلیمان

انهدام باند حفاری غیرمجاز و دستگیری ۷ نفر در شهرستان مسجدسلیمان

فرمانده‌ی یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان از انهدام باند حفاری غیرمجاز دستگیری ۷ نفر و کشف و ضبط یک اسلحه‌ی شکاری و آلات و ادوات حفاری در شهرستان مسجدسلیمان خبر داد.

به گزارش تابا؛ سرهنگ پاسدار حسین بهداروند امروز دوشنبه ۱۷ مهر ۹۶ با اعلام این خبر اظهار کرد: براساس گزارش مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی شهرستان مسجدسلیمان و باتوجه به اخبار واصله مبنی بر فعالیت یک گروه باند حفاری غیرمجاز در محدوده‌ی آن شهرستان، راهنمایی‌های لازم توسط این یگان صورت گرفت.

 

او با اشاره به این‌که پس از اطمینان از صحت امر، هماهنگی‌های لازم با نیروهای انتظامی و پلیس اطلاعات به‌عمل آمد، افزود: با وجود بعد مسافت حوالی هفتاد کیلومتر با وسیله‌ی نقلیه و لزوم پیاده‌روی به مدت یک ساعت و نیم در مسیر صعب‌العبور، با همراهی فرماندهی پاسگاه گل‌گیر و جانشین اطلاعات مسجدسلیمان به محل گزارش حفاری عزیمت کردیم.

 

سرهنگ بهداروند با بیان این‌که چند نفر در محل در حال حفاری مشاهده شدند، ادامه داد: حفاران که مسلح بودند با مشاهده‌ی نیروها قصد تیراندازی داشتند که با عکس‌العمل مشترک و سریع نیروهای انتظامی، اطلاعات و یگان حفاظت و با شلیک ۸ گلوله، هفت نفر دستگیر و یک قبضه تفنگ شکاری دولول، یک دستگاه موتور برق، یک دستگاه هیلتی و تعدادی آلات و ادوات حفاری کشف و ضبط شدند.

 

فرمانده‌ی یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان در پایان بیان کرد: در این خصوص، گزارش و پرونده‌ی مقدماتی تشکیل و متهمین و اشیاء مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل نیروهای انتظامی شدند.