اهواز و ۵ شهر استان در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند

اهواز و ۵ شهر استان در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: طبق آخرین بررسی‌ها، تعداد شهرهای قرمز کرونا با اضافه شدن اهواز و شوشتر به ۶ شهر افزایش پیدا کرد.

به گزارش تابا؛دکتر فرهاد ابول نژادیان امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: به‌دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی و ساده‌انگاری برخی افراد، شاهد افزایش مبتلایان و بستری‌شدگان کرونا در خوزستان هستیم و هم اکنون شهرهای اهواز، آبادان، شوشتر، بهبهان، امیدیه و آغاجاری در وضعیت قرمز این بیماری قرار دارند.

 

وی افزود: متاسفانه در چند روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در خوزستان افزایش پیدا کرده و در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی پیش‌بینی می‌شود که تعداد مبتلایان، افراد بستری و فوتی‌های این بیماری افزایش یابد.

 

ابول نژادیان ادامه داد:به تازگی افراد بیشتری در خوزستان درگیر این بیماری شدند که علایمی شدیدتر از مبتلایان قبلی دارند ضمن اینکه سن ابتلا به شدت کاهش پیدا کرده و نوجوانان، جوانان، و میانسالان نیز درگیر این بیماری شدند.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: در روزهای گذشته بارها هشدار داده شده بود که وضعیت خوزستان بسیار شکننده است اما متاسفانه هر روز شاهد کمتر شدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی برخی افراد بودیم.

 

وی گفت: لازم است تا مردم گرامی ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از هرگونه حضور درآیین‌ها و تجمع‌ها، بازارچه‌ها و… به شدت پرهیز کنند، دست‌های خود را به صورت مرتب با آب و صابون بشویند و در هنگام خروج از منزل حتما از ماسک استفاده کنند.