اولین برنامه هلال احمر پس از صدور بیانیه گام دوم تبیین آن است نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر:

اولین برنامه هلال احمر پس از صدور بیانیه گام دوم تبیین آن است

مراسم تکریم و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان خوزستان چهارشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و معاونان وی و جمعی از کارکنان هلال احمر استان برگزار شد .

به گزارش تابا، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی ظهر امروز چهارشنبه در این مراسم اظهار کرد: هلال احمر می تواند الگوسازی کند و سبک زندگی بیافریند و اولین برنامه هلال احمر پس از صدور بیانیه گام دوم توسط مقام معظم رهبری تبیین آن است.باید براساس این بیانیه حرکت کنیم و موظف هستیم که نقشه راه ۴۰ سال آینده را براساس این بیانیه تنطیم و همه موارد آن را اجرا کنیم.

 

ایشان افزودند : بسیاری از مردم هلال احمر را تنها در هنگام وقوع حوادث و بحران ها می شناسند در حالی که هلال احمر در مواقع عادی و غیر بحرانی هم در کنار مردم است و به آنها خدمات رسانی می کند.

 

معزی با اشاره به خدمات رسانی هلال احمر در ایام اربعین، حج ، یادآور شد: جمعیت هلال‌احمر در ایام اربعین و حج و هم در بحث سلامت و بهداشت و درمان به مردم خدمات رسانی می کند.

 

 نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: با بیان این که سرمایه اجتماعی هلال‌احمر مرهون ارائه خدمات بشردوستانه است، گفت: هلال احمر پیام آور برادری، دوستی و صلح در جامعه و این از سرمایه های بزرگ اجتماعی آن است.

 

وی ادامه داد: جریان سیل بار سنگینی را روی دوش هلال احمر گذاشت اما مردم در سیل به هلال احمر پناه آوردند و به آن اعتماد کردند و حفظ و تقویت این اعتماد بسیار مهم و ضروری است.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر بیان کرد: کشور ما حادثه خیز است به طوری که در طول ۴۰ سال انقلاب ۴ زلزله مهیب و بزرگ در ورزقان، بم، رودبار و کرمانشاه آمد.

 

حجت‌الاسلام معزی با بیان این که یکی از وظایف هلال احمر مستندسازی در حوادث و بحران ها است، تصریح کرد: اگر حوادث و بحران ها مستندسازی نشوند هربار حادثه ای رخ می دهد مجبوریم کارها را تجدید کنیم.

 

وی افزود: با وجود شرایط کنونی جامعه منازل سیل زدگان به سرعت در حال بازسازی است و امید آفرین و نشاط بخش است.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با بیان این که حفظ اعتماد مردم به هلال‌احمر نیازمند فرهنگ سازی است، گفت: باید فرهنگ کمک رسانی، ایثار، و خدمت بی منت به مردم را در جامعه ارتقا دهیم و این کار به گفتمان سازی نیاز دارد.

 

وی اضافه کرد: هلال احمر ۸ هزار کارمند در سراسر کشور دارد که با نگاه بشردوستانه به مردم کمک می کنند.

وی در پایان  با تاکید بر مقابله با آسیب های اجتماعی و نابودی آنها به دلیل تاثیر مخرب بر جامعه و خانواده، یادآور شد: ۷۰ آسیب اجتماعی در کشور وجود دارد که ۷ آسیب آن بزرگ است و به همین دلیل سازمان امور اجتماعی کشور تشکیل شد که هلال احمر هم عضو این سازمان است.