ایجاد سامانه دریافت اطلاعات نظارت‌های میدانی برای نمایندگان

ایجاد سامانه دریافت اطلاعات نظارت‌های میدانی برای نمایندگان

نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه نتایج نظارت‌های میدانی رئیس مجلس در سامانه‌ای در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد، گفت: نهاد مجلس تلاش دارد با نمایندگان تا رفع محرومیت از مناطق مختلف کشور همراه باشد.

 

به گزارش تابا؛مجتبی یوسفی، با اشاره به نظارت‌های میدانی رئیس مجلس افزود: در بازدید‌های نظارتی که رئیس مجلس به استان‌های مختلف می‌رود، بسیاری از مشکلات به خصوص در حوزه زیرساخت مشخص می‌شود که در نهایت منجر به برخی تصمیم سازی‌ها در تهران خواهد شد.

 

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس تصریح کرد: استان خوزستان، سیستان و بلوچستان و بسیاری از استان‌های مرزی در حوزه زیرساخت‌ها با مشکل مواجه هستند که این مسائل در جریان نظارت میدانی رئیس مجلس مشخص شده و در تهران در اختیار سایر نمایندگان نیز قرار می‌گیرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه هدف قرار گرفتن نهاد مجلس در کنار نمایندگان برای حل مشکل مناطق آن‌ها است، عنوان کرد: پیام نخستین نظارت میدانی رئیس مجلس این بود که استانی همچون خوزستان با ۱۴.۳ تولید ناخالص ملی و دارا بودن رتبه دوم بعد از تهران در این حوزه و در کنار داشتن منابع غنی، آب، نفت و گاز و پتروشیمی، اما همچنان در موضوعات ابتدایی مثل آب و فاضلاب دچار مشکل است.

 

یوسفی همچنین با بیان اینکه واقعیات مناطق کشور در جریان نظارت میدانی مجلس مشخص شده و ظرفیت‌ها نیز مد نظر قرار می‌گیرد، اضافه کرد: نظارت میدانی بعد از اتمام بازدید‌های رئیس مجلس به پایان نمی‌رسد و موارد در نظر گرفته شده در مجلس پیگیری خواهد شد تا زمانی که به رفع محرومیت‌ها بیانجامد.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اطلاعات مربوط به هر نظارت میدانی در سامانه‌ای بارگذاری می‌شود و در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد تا زمان بررسی طرح‌ها و لوایح مربوط به این مسائل و به خصوص زمان بررسی بودجه، به مشکلات مناطق، توجه ویژه تری صورت گیرد و بر اساس واقعیات تصمیم گیری شود.