ایران در سیستم ایمنی جزو کشورهای اول دنیاست استاندار خوزستان:

ایران در سیستم ایمنی جزو کشورهای اول دنیاست

استاندار خوزستان گفت: جمهوری اسلامی ایران در بحث مصون سازی و قدرت سیستم امنیتی جزو کشورهای برتر دنیاست.

 

به گزارش تابا؛غلامرضا شریعتی در آیین نواختن زنگ پدافند غیرعامل در هنرستان دخترانه حضرت خدیجه ( س) اهواز بیان کرد: با کمک جوانان ونوجوانان این سرزمین سیستم ایمنی نظام جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای طراحی شده است که از حملات مختلف جلوگیری می‌کند وبسیار مقاوم است.

 

استاندار خوزستان با بیان اینکه پدافند غیرعامل در بخش‌های مختلف اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد افزود: هر چه چتر ایمنی ‌و پدافندی عمیق و وسیع‌تر باشد امکان اختلال در سیستم ایمنی از سوی دشمنان کمتر است.

 

شریعتی ادامه داد: تهدیدات امروز دشمنان فناورانه ومردم‌محور است و ‌دشمنان تلاش دارند که ایران از فنون ‌تکنولوژی روز دنیا محروم باشد.

 

وی با بیان اینکه مهمترین هدف پدافند غیرعامل مصون سازی جامعه از تهدیدات است اظهار داشت: حمله سایبری می‌تواند خدمات رسانی و زیرساختهای یک کشور را دچار اختلال کند.

 

استاندار خوزستان بیان کرد: در پدافند غیرعامل با مصون کردن مکان‌های مهم اقتصادی و خدماتی، جامعه را در مقابل تهدیدات دشمنان مصون می‌کنیم.

 

شریعتی در ادامه در تعریف اصل پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر مسلحانه است که باید در این نوع دفاع سه اصل مصون سازی، افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب پذیری رعایت شود.

 

وی ادامه داد: قدرت ممانعت باید به گونهای ایجاد شود که کمترین آسیب به مردم و ‌جامعه وارد شود، امروز کشورها با سلاح به جنگ با یکدیگر نمیروند بلکه با حملات سایبری سیستم یک کشور را دچار اختلال می‌کنند.