بازارچه تخصصی ویژه بانوان در اهواز راه اندازی شد

بازارچه تخصصی ویژه بانوان در اهواز راه اندازی شد

شهردار اهواز گفت: مدیریت شهر اهواز آمادگی دارد تا نمونه های بهتری از بازارچه های خود اشتغالی را در سطح شهرستان اهواز و با جا نمایی بهتری راه اندازی کند تا شاهد راه اندازی بازارچه های تخصصی ویژه بانوان در سطح شهر اهواز باشیم.

 

به گزارش تابا؛ شهردار کلان شهر اهواز در آیین بهره برداری از بازارچه خود اشتغالی بانوان در در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازارچه ای که امروز شاهد راه اندازی آن هستیم، با پیگیری های اداره کل بانوان استانداری خوزستان و همکاری شهرداری اهواز برای خود اشتغالی بانوان در نظر گرفته شده است تا بانوانی که خود سرپرست و یا سرپرست خانوار هستند بتوانند در آن مشغول به کار شوند.

 

شاعری با بیان اینکه راه اندازی چنین بازارچه هایی باید در دستور کار مدیریت شهری قرار بگیرد، افزود: این بازارچه در راستای رسالت های اجتماعی مدیریت شهری راه اندازی شده است تا بانوان بتوانند در این بازارچه به فعالیت بپردازند.

 

وی عنوان کرد: علاوه بر مدیریت شهری، دیگر دستگاه های اجرایی نیز باید در راه اندازی چنین بازارچه هایی به ما کمک کنند و در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

 

شهردار اهواز گفت: مدیریت شهر اهواز آمادگی دارد تا نمونه های بهتری از این بازارچه های خود اشتغالی را در سطح شهرستان اهواز و با جا نمایی بهتری راه اندازی کند تا شاهد راه اندازی بازارچه های تخصصی ویژه بانوان در سطح شهر اهواز باشیم.

 

شاعری اظهار کرد: حوزه اجتماعی شهرداری اهواز باید برای توانمند سازی بانوان با همکاری استانداری خوزستان باید برنامه ریزی های لازم را انجام دهد و در این زمینه امیدوار هستیم تا در کوتاه ترین زمان شاهد این کار باشیم.

 

شهردار اهواز خاطرنشان کرد: نحوه فعالیت در این بازارچه به شکلی است که ۳ ماه به صورت رایگان در اختیار بانوان است و تسهیلاتی نیز استانداری از طریق بانک ها به بانوان فعال در این بازارچه اختصاص پیدا خواهد کرد تا بانوان به خود کفایی برسند.

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم چنین بازارچه هایی در دیگر مناطق شهرستان اهواز نیز راه اندازی شود.

منتشر شده در: آذر ۱۰, ۱۳۹۸ در ۲۱:۴۰