بازار سنتی فیدوس آبادان افتتاح شد

بازار سنتی فیدوس آبادان افتتاح شد

استاندار خوزستان در آیین افتتاح بازار سنتی فیدوس در آبادان گفت: با توجه به جایگاه آبادان و خرمشهر و بازارهای مناسبی که در طول هفته با حضور گردشگران استانی می‌توانند رونق بگیرد، نیاز است از نظر ساخت و ساز مراکز تجاری نیز موارد استاندارد لحاظ گردد.

به گزارش تابا؛غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در آیین افتتاح بازارچه سنتی فیدوس آبادان با قدردانی از مسئولان اجرایی شهرستان آبادان در خصوص افتتاح این بازار و ابراز امیدواری به جهت فعالیت‌های صورت گرفته آبادان و بازگشت این شهرستان به روزهای خوب گذشته و تبدیل آن به مرکز تجارت ایران گفت: امیدوارم مشکلات تحریم و کرونا مرتفع شود تا توسعه تجاری و اقتصادی منطقه را بیش از پیش شاهد باشیم.

 

وی ادامه داد: آبادان و خرمشهر به خاطر موقعیت بکر بسترهای لازم تجارت را برای پیشرفت بهتر دارد، وجود سازمان منطقه آزاد نیز می‌تواند این شرایط را تسهیل بخشد.

 

استاندار خوزستان افزود: حرکت های خوبی برای رونق کسب و کار در سطح منطقه به وجود آمده است، بازاری که در آن قرار داریم کاری بسیار خوب با استفاده از معماری سنتی و ایرانی-اسلامی است که بسیار ارزشمند بوده و باید حتماً تقویت شود.

 

شریعتی گفت: با توجه به جایگاه آبادان و خرمشهر و بازارهای مناسبی که در طول هفته با حضور گردشگران استانی می‌توانند رونق بگیرد، نیاز است از نظر ساخت و ساز مراکز تجاری نیز موارد استاندارد لحاظ گردد.

 

وی گفت: می توان ساخت بازارهایی مثل بازار ادویه، شیلات و بازارهای تخصصی را مثل این بازار الگو قرار داد و ساماندهی کرد و از تمام عزیزانی که این حرکات ارزنده را انجام دادند قدردانی می‌کنم و امیدواریم که مسئولان محترم شرایط را برای سرمایه گذاران آبادان تسهیل بخشند.

 

نماینده عالی دولت با تأکید بر ایجاد شرایط تسهیل سازی امور مربوط به ساخت و سازها در کسب و کار توسط شهرداری آبادان گفت: فلسفه‌ی وجودی سازمان منطقه آزاد ایجاد بسترهای لازم برای رونق کسب و کار است و باید نسبت به ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری در منطقه تلاش‌هایی صورت بگیرد که آبادان را به روزهای خوب گذشته و مرکز تجارت ایران تبدیل کند.