بازگشایی مابقی جاده ۴ خطه بندر هندیجان به بندر ماهشهر رئیس راهداری و حمل نقل جاده ی بندرهندیجان خبر داد؛

بازگشایی مابقی جاده ۴ خطه بندر هندیجان به بندر ماهشهر

به گزارش خبرنگار تابا از بندر هندیجان؛ مهندس حجت الله ابوعلی رئیس راهداری و حمل نقل جاده ای هندیجان در این باره اظهار داشت: در راستای تکمیل کریدور جنوب خوزستان قطعه هندیجان به ماهشهر و نزدیک شدن به ایام نوروز مابقی جاده ۴ خطه بندر هندیجان به بندر ماهشهر تکمیل و مورد بازگشایی ترافیکی قرار خواهد گرفت.

 

وی افزود: با توجه به کل طول مسیر ۷۲ کیلومتری جاده هندیجان به ماهشهر ۲۰ کیلومتر باقی مانده آسفالت ۱۸ کیلومتری جزو حوزه استحفاظی راهداری حمل و نقل جاده ای ماهشهر است و ۲ کیلومتر آن جزو حوزه استحفاظی شهرستان هندیجان است که باند جدید پل غرگانه و راه های طریفین خوشبختانه با تکمیل و نصب هندریل و گاردریل پل مذکور و علائم ایمنی به بهره برداری خواهد رسید.

 

مهندس ابوعلی با اشاره به حوزه استحفاظی جاده هندیجان ادامه داد: جهت افزایش ایمنی مسیر فوق الذکر و رفع نقاط سانحه خیز سه راهی روستای دهملا و تقاطع سویره به ماهشهر با همکاری سازمان برق شهرستان هندیجان احداث برج نوری انجام شده و ان شاالله در ایام نوروز این طرح افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

 

رئیس راهداری و حمل نقل جاده هندیجان گفت: خوشبختانه جاده هندیجان دیلم به استان بوشهر در سال گذشته به طور کامل چهار خطه گردید ولیکن جهت ترمیم و بهسازی روکش آسفالت باند قدیم برآورده های لازم صورت گرفته و در سال ۹۸ نسبت به انجام روکش آسفالت جدید آن اقدام خواهد شد.

 

مهندس ابوعلی رئیس راهداری و حمل نقل جاده ی هندیجان در پایان عنوان داشت: با توجه به شرایط آب و هوای مناسب و بارندگی که در زمستان داشتیم پیش بینی می گردد حجم ترافیکی از محورهای حوزه استحفاظی شهرستان ۱۵درصد افزایش پیدا کند./ ناصرحکیمی خبرنگار