بایدها و نبایدهای مراجعه به دندانپزشک در زمان همه‌گیری کرونا

بایدها و نبایدهای مراجعه به دندانپزشک در زمان همه‌گیری کرونا

هنگامی که دندانپزشکان روی دندان شما کار می‌کنند، عادت دارند اقدامات احتیاطی در زمینه کنترل عفونت در شرایط عادی را انجام دهند تا خطرات بیماری‌های تنفسی، خونی و… را کاهش دهند. این اقدامات احتیاطی باعث می‌شود که هم بیمار و هم دندانپزشک در امان باشند.اما با وجود بیماری کرونا ویروس، خطر حمل ویروس برای کارکنان دندانپزشکی و یا فرود آمدن روی سطوحی که کارمندان یا بیماران بعدی آن را لمس می‌کنند وجود دارد. توجه داشته باشید بسیاری از افرادی که مبتلا به ویروس هستند علائمی ندارند.

 

تابا؛ در این مطلب توصیه هایی برای مراجعه به دندان پزشک را بیان می کنیم.

 

توصیه‌های فعلی چیست؟

کمیته اصلی حفاطت از سلامت در استرالیا به دندانپزشکان توصیه کرده است که فقط معالجه‌هایی را که تولیدکننده ذرات معلق در هوا نیستند را انجام دهند و کلیه معاینات معمول و معالجات را به تعویق بیندازند.

 

چه چیزی مجاز نیست؟

اکنون مراقبت‌های دندانپزشکی غیرضروری به تعویق افتاده است. تمامی شرایطی که می‌تواند به تعویق بیفتند شامل معاینات روتین و معالجه در جایی که درد، خونریزی و یا تورم وجود ندارد است. درمان‌هایی مانند سفید کردن و بیشتر پر کردن‌ها باید منتظر بمانند. همچنین سایر درمان‌هایی که باید به تعویق بیفتند شامل موارد زیر هستند:

 

چه چیزی مجاز است؟

برخی از بیماران نیاز به مراقبت فوری دارند در حالی که ذرات معلق در هوا تولید می‌کنند و خطر انتشار کووید ۱۹ را دارند.

 

این درمان‌های مجاز محدود به این موارد هستند:

 

بله با دندانپزشک معمول خود تماس بگیرید تا ببینید چه خدماتی را ارائه می‌دهند. در غیر اینصورت با مشورت او به مراکز اورژانسی رجوع کنید.