باید میزان آمادگی مردم در برابر حوادث به حدود ۵۰ درصد برسد

باید میزان آمادگی مردم در برابر حوادث به حدود ۵۰ درصد برسد

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت:میزان آمادگی مردم در برابر حوادث باید با ارائه آموزش های تخصصی به حدود ۵۰ درصد برسد تا آسیب پذیری جامعه کاهش یابد.

 

به گزارش تابا؛علی خدادادی روز سه شنبه در همایش صلح که به منظور تشکیل کانون دانشجویی هلال احمر در دانشگاه جندی شاپور دزفول برگزار شد با اشاره به سیل فروردین امسال گفت: میزان آمادگی مردم خوزستان در مقابله با حوادث کمتر از ۱۵ درصد بوده که بسیار ناچیز است.

 

وی اظهار داشت: دانشگاه جندی شاپور دزفول در قضیه سیل کمک های زیادی در کاهش آسیب‌ های اجتماعی کرد و اکنون نیز می تواند با آموزش های تخصصی خود میزان آسیب پذیری جامعه را کاهش دهد.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با تاکید بر لزوم روی آوردن به روش های آموزش محور گفت: همانطور که دانشگاه جندی شاپور سیر صعودی در تولید علم داشته و توانسته است به قطب علمی منطقه تبدیل شود می تواند کانون آموزش و کمک رسانی در منطقه نیز باشد.

 

وی جوانان را سرمایه اصلی کشور دانست و افزود: علاوه بر توانمندی دانشجویان باید به فضیلت و رشد و شکوفایی آنها نیز توجه و از جایگاه دانشجویان صیانت کرد.

 

خدادادی بر ضرورت صیانت از جوانان در برابر آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و فضای مجازی تاکید کرد و گفت: فضای مجازی به عنوان اهرمی آموزنده مطرح است ولی درصورت ارائه ندادن آموزش های لازم می تواند موجب افزایش آمار طلاق شود.