با فعال کردن صنایع خرد استان قطعا زمینه برای حل مشکل اشتغال فراهم می شود

با فعال کردن صنایع خرد استان قطعا زمینه برای حل مشکل اشتغال فراهم می شود

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: اگر بتوانیم صنایع خرد استان را فعال کنیم قطعا زمینه را برای حل مشکل اشتغال استان فراهم خواهیم کرد.

 

به گزارش تابا، حجت‌الاسلام سیدعبدالنبی موسوی‌فرد در مراسم روز ملی حمایت از صنایع کوچک که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: چرخ تولید کشور بر مبنای تلاش تولیدکنندگان است و از این رو باید به این حوزه توجه جدی شود.

 

امام جمعه اهواز با بیان اینکه چالش های متعدد و گوناگون در بخش صنعت وجود دارد، افزود: ظرفیت برای صادرات در خوزستان فراهم است و اگر چشم نظارت تقویت شود تا کالای تولیدی با کیفیت بیشتری تولید شود زمینه برای صادرات فراهم خواهد شد.

 

موسوی تصریح کرد: اگر بخواهیم صادرات داشته باشیم باید به کیفیت تولید توجه ویژه شود و در این زمینه باید موضوع کیفیت در دستور کار تولیدکنندگان قرار بگیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: از وزیر صنعت درخواست داریم به بخش صنعت خوزستان توجه ویژه شود تا مشکلات این صنایع در استان حل شود.

 

موسوی ادامه داد: اگر بتوانیم موانع بر سر راه تولید را برداریم، می توانیم در بخش صنعت شاهد توسعه و رشد باشیم و همچنین با بهبود کیفیت به فکر بازارهای صادراتی بیوفتیم.

 

وی با بیان اینکه ایرانی ثابت کرده است مانع نمی شناسد، گفت: تحریم ۱۰ درصد از موانع و مشکلات کشور است و عمده موانع در درون کشور هستند. اگر این موانع برداشته شوند قطعا شاهد رونق و توسعه اقتصادی خواهیم بود.

 

امام جمعه اهواز خاطرنشان کرد: عمده مشکلات تولید کنندگان در زمینه بانک ها است و امیدواریم مشکلات این حوزه نیز حل و برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی تلاش شود.