با یک مدیریت جهادی میتوان مشکلات آموزش و پرورش استان را برطرف کرد

با یک مدیریت جهادی میتوان مشکلات آموزش و پرورش استان را برطرف کرد

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: رتبه آموزش و پرورش خوزستان در تمامی شاخص‌ها پایین است و همه از مشکلات فراوان آن مطلع هستند به همین دلیل نیازمند یک مدیریت جهادی در این سیستم هستیم تا قادر باشد مشکلات این حوزه را برطرف کند.

 

به گزارش تابا؛علی حسین حسین زاده در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد:مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان باید با مشورت گرفتن از نیروهای با تجربه و دانا به دنبال بر طرف کردن مشکلات پیش‌روی آموزش و پرورش استان باشد.

 

وی گفت: سیاسی‌ترین نهاد کشور آموزش و پرورش است و اگر مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان بخواهد در حوزه کاری خود سیاسی کاری وارد نماید با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد.

 

حسین زاده ادامه داد: آموزش و پرورش در مناطق کم برخوردار استان با مشکلات زیادی مواجه است و باید برای رفع این مشکلات از افراد نخبه استفاده کرد.

 

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان اظهار داشت: وضعیت آموزش و پرورش خوزستان در شاخص های مختلف و فضای آموزشی خوب نیست و با مشکلات زیادی مواجه است، مهم‌ترین وضعیت آموزش و پرورش تعلیم و تربیت است و شاخص‌های اجتماعی در استان نشان می‌دهد که آموزش و پرورش استان به خوبی به وظایف خود عمل نکرده است.

 

علی حسین حسین زاده با اشاره به اینکه آموزش و پرورش از اهداف و وظایف خود فاصله بسیار دارد گفت: با شناختی که از وزیر آموزش و پرورش دارم امید می‌رود که شاهد تغییر و تحول چشمگیری در حوزه آموزش و پرورش باشیم.

 

وی ادامه داد: مدیران قبلی آموزش و پرورش زحمات زیادی را برای ایجاد تحول و ارتقاء سیستم آموزشی استان کشیدندبه دلیل مشکلات عدیده نیازمند یک جهش است تا وضعیت رتبه‌ها و شاخص‌های آموزشی آن به جایگاه مناسبی برسند و عدالت آموزشی در استان برقرار شود.